Marko Bezjak (levo) je v zaključku zapravil priložnost za zmago. Foto: EPA
Dragan Gajič
Dragan Gajič je bil z 10 zadetki najučinkovitejši igralec na srečanju v Mariboru. Foto: MMC RTV SLO
Momir Rnić
Momir Rnić s soigralci ni uspel preprečiti novega poraza Celjanov. Foto: Sandi Fišer

Škofjeločani so se namreč s 34:34 razšli na gostovanju pri velenjskem Gorenju, ki zdaj na drugem mestu za koprskim Cimosom štiri kroge pred koncem zaostaja dve točki.

Dujmović zabil kar 11 golov
V prvem polčasu so varovanci domačega trenerja Branka Tamšeta nadzirali bojevite Gorenjce, ki so drugi polčas odprli z delnim izidom 3:0 in prvim vodstvom na tekmi (19:18). Na koncu sta zablestela oba vratarja Ivan Gajić in Boštjan Makovec in v zadnjo minuti tekme ostala nepremagana. V domači zasedbi sta bila najbolj učinkovita Marko Bezjak in Klemen Cehte s sedmimi goli, v gostujoči pa je Marko Dujmović dosegel enajst, Saša Mikanović pa devet golov.

Celje pada vse globlje
Slab niz rokometašev Celja se nadaljuje. V Mariboru so doživeli že 11. poraz v sezoni, tokrat so povsem zasluženo klonili pred mariborskim prvoligašem, ki je zmago nakazal že v zadnjih desetih minutah prvega dela. Pri domačih je bil najboljši strelec Dragan Gajič z desetimi goli, pri gostih pa jih je Žiga Mlakar dosegel osem.

Najvišja prednost v prvem polčasu +5
Prvi polčas so bolje odigrali Mariborčani. Do 20. minute sta ekipi prikazali izenačeno igro, nazadnje pa je bil izid izenačen v 17. minuti, ko je za 10:10 zadel Momir Rnić. Sledile so minute domačih. Gajič je najprej v 21. minuti povišal na 13:10, v 26. minuti pa na 16:11, kar je bila najvišja prednost v prvih 30 minutah. Celjanom, ki so v zadnjih 13 minutah prvega dela zadeli le trikrat, je do odhoda na odmor zaostanek uspelo znižati na štiri gole.

V 56. minuti zmagovalec dokončno odločen
Mariborski rokometaši so tudi v nadaljevanju krenili silovito, v 35. minuti je Gajič povišal na 20:13. Celjanom ni pomagala niti minuta odmora, ki jo je že v 43. minuti zahteval Miro Požun. Oslabljenim gostom je uspelo razliko le znižati na štiri gole. Varovanci Marka Šibile pa niso ponovili napake iz sobotne tekme, ko so zapravili prednost šestih zadetkov. Ko je kapetan Rok Ivančič v 56. minuti zadel za 30:23, je bil zmagovalec dokončno odločen.

Mariborčani bodo v sedmem krogu gostovali v Kopru, Celjani pa bodo gostili Loko.

Celjani so delovali utrujeno
"Menim, da smo danes res bili boljši od Celjanov, ki ima po mojem še vedno kvalitetnejšo zasedbo od nas. To jim že v zadnjih tekmah ni uspelo dokazati in verjamem, da je za njimi težka sezona. Mi v končnici igramo res dobro in neobremenjeno. Edino, kar nam je res lahko žal da zadnjič nismo uspeli premagati Loke in smo tako prepoceni izgubili točke. Če bi tisto zmagali bi bili še kako resen kandidat za tretje mesto," je dejal Gajič. Celjski trener Miro Požun pa je dodal: "Moram reči, da smo v krizi že kar nekaj časa. Po izpadu iz Evrope smo pričeli padati. Igralci so se izčrpali, vmes so prišle še dodatne poškodbe. Vemo tudi koliko igralcev smo izgubili, tako da imamo zelo ozek igralski kader. Posledično tudi težko treniramo taktiko. Zraven pa se je še v igralce naselil nepotreben pritisk. Vsi skupaj stežka gledamo na poraz za porazom in nikakor se nam ne uspe dvigniti. Maribor je danes igral veliko hitrejše in močneje. Mi smo delovali kot utrujeni in nazven je verjetno kazalo kot da nimamo motiva. Vendar enostavno ne gre več. Čestitam moštvu Marka Šibile, ki je prikazala dober rokomet ter nas nadigrala in zasluženo zmagala."

Celjane prehitela tudi Loka
Celjane je prehitela tudi Loka, ki je na gostovanju pri Gorenju iztržila veliko točko (34:34). Velenjčani, ki so še ob polčasu vodili z 18:16, zdaj za Cimosom zaostajajo dve točki.