Pravi podvig bi bil, če bi Krim na Danskem nadoknadil dva gola zaostanka. Foto: Reuters
Čao Žaj
Čao Žaj je bila med junakinjami danskega slavja. Foto: Reuters
Luminita Dinu
Luminita Dinu je že velikokrat rešila Krim, tokrat pa ni imela svojega dne. Foto: RTV SLO

Krimovke so imele veliko težav pri igri na postavljeno obrambo in so težko prihajala do čistih strelov. Zadeti niso znale niti z igralko več. Nataša Derepasko (sedem golov), ki je poskrbela za hitro vodstvo s 5:1, je iz igre dosegla le en gol.

Dinujeva ni imela svojega dne
Viborg je po zaostanku štirih golov hitro ujel priključek in sledila je izenačena ter živčna tekma na robu incidenta, prav nenavadno za skandinavski rokomet. Danske igralke so predvsem na krilnih položajih matirale Luminito Dinu, ki ni bila razpoložena (skupaj 11 obramb). Tanja Oder je s svojim edinim golom Krimu pred odmorom priborila minimalno prednost.

Tivoli padel drugič zapored
Danke so prvič so povedle v 35. minuti, ko je za 13:14 zadela v drugem polčasu prerojena Kitajka Čao Žaj. Malo kasneje je prva strelka pri gostjah Henriette Mikkelsen (7) povišala na 13:15. S preobratom za 17:16 je 4.500 gledalcev dobilo upanje, da bo finiš po njihovem okusu, vendar ni šlo in Viborgu se pred povratno tekmo nasmiha prvi naslov prvakinj. Po neusodnem porazu v polfinalu proti Aalborgu je tako Krim drugič zapored izgubil v svoji dvorani.

Tiselj še ni izgubil upanja
"Pohvalit moram svoja dekleta in publiko. Mislili smo, da se bo igral rokomet. Ko smo na začetku Viborg popolnoma nadigrali, so se začele dogajati stvari, ki jih nisem pričakoval," se je ob grobo igro Skandinavk obregnil trener Tone Tiselj, ki je med vzroki za poraz navedel tudi slab dan vratarke Dinujeve. "Toda to je šele prvi polčas, vse se bo odločilo v Aarhusu," ne izgublja upanja Tiselj.