Renato Vugrinec dokazuje, da bo pomemben adut Celjanov tudi v novi sezoni. Foto: MMC RTV SLO
Prvi derbi sezone Celjanom

V prvem polčasu je bilo po pričakovanjih kar nekaj nervoze, tako da si ni nobeni ekipi uspelo priigrati otipljive prednosti. Drugače je bilo v nadaljevanju. Pivovarji so tudi ob pomoči agresivne obrambe in odlične igre v napadu po zadetkih Alema Toskića, Edvarda Kokšarova in Davida Razgorja v 38. minuti povedli za štiri gole.

Gorenje se je vrnilo in v 48. minuti prišlo do novega vodstva z 21:20. Zadnjič na tekmi je izenačil rekonvalescent Ivan Čupić (pri Celjanih se je vrnil Bedekovič, poškodovana še naprej Pajovič in Kozlina) po prekršku nad Miho Žvižejem za sedemmetrovko.

Celjanom je ostalo 15 sekund. Po prekršku nad Predragom Dačevićem malce čez sredino igrišča se je za nenaden, tudi nenevaren strel, odločil Vugrinec in presenetil Skoka.