Celjski kapetan Edi Kokšarov je dosegel deset golov. Foto: RTV SLO
Derbi kroga Cimosu

V derbiju 2. kroga državnega prvenstva v rokometu je Cimos pred 1.300 gledalci s 34:29 premagal Gold Club. Gorenje v 2. polčasu uničilo Prevent.
V dvorani Bonifika so si Koprčani v prvem polčasu priigrali štiri gole prednosti. Ob odmoru je bilo plus 2. V drugem polčasu so gostitelji hitro povedli za pet golov in tekmo mirno pripeljali do konca. Blestel je zlasti vratar Enid Tahirovič, ki je zbral 22 obramb. Gostje so imeli veliko pripomb na sojenje.

Gorenje je z osmimi zadetki Draga Vukovića s 37:27 strlo Prevent, ki se je do polčasa dobro držal (19:17). Branilci naslova, igralci Celja Pivovarne Laško, so v drugem poskusu le dosegli prvo zmago. Sviš Pekarne Grosuplje so premagali z 41:34.

Zmaga Hypa, Krimovke tretje
Rokometašice avstrijskega Hypa so zmagovalke šestega turnirja Vinka Kandije, ki je potekal na Galjevici. Igralke Krima Mercatorja so osvojile tretje mesto, v treh tekmah - na turnirju so nastopile še rokometašice Podravke in Budučnosti - pa so dosegle zmago in doživele dva poraza. Izbranke Bojana Čotarja so v petek premagale Črnogorke z 29:22, v soboto pa izgubile s Hrvaticami z 31:42 in Avstrijkami z 29:37.