Milorad Krivokapić je 6 od svojih 10 golov dosegel s sedmih metrov. Foto: RK Cimos Koper
Koprčani v polfinalu izločili Celjane

Srečanje pred le nekaj sto gledalci v Zlatorogu so bolj začeli domači, ki so povedli s 7:4. Gostje so na krilih razpoloženega Sebastjana Skubeta v 15. minuti izenačili na 7:7. Druga polovica prvega polčasa je pripadla gostom, ki so po zadetku Matjaža Mlakarja v 30. minuti ušli na 15:12.

Celjani, igrali so brez poškodovanega Petra Metličića, so ves drugi polčas lovili Koprčane in v 53. minuti prek Alema Toskića le izenačili na 26:26. V napeti končnici je Dean Bombač zadel za 28:27, nato pa je Jure Vran ubranil sedemmetrovko Gašperju Marguču. Na drugi strani je Uroš Elezović dobro minuto pred koncem zapečatil vse upe domačih. Najboljša strelca tekme sta bila Milorad Krivokapić z 10 in Marguč z 8 goli.

Ribnica namučila Velenjčane
V drugem polfinalu je Gorenje težje od pričakovanj premagalo Ribnico (33:30). Trdo srečanje sta v 47. minuti negativno zaznamovala Boris Bečirović in Niko Medved, ki sta si skočila v lase in bila seveda nato izključena. Klemen Cehte za Velenjčane in Črt Abrahamsberg za Ribničane sta dosegla po 8 golov. Pri Gorenju se je na parket vrnil kapetan Marko Bezjak.