Ana Gros (levo) je bila tudi tokrat med najboljšimi pri Slovenkah. Foto: EPA

Slovenke so sicer sijajno začele srečanje in povedle z 1:5, nato pa so pobudo vse bolj prevzemale gostiteljice. Po delnem nizu 5:0 so v dvajseti minuti povedle z 8:6, na odmor pa odšle z najvišjo prednostjo v prvem polčasu (15:10). V drugem polčasu varovanke Toneta Tislja niso imele možnosti za preobrat.

V 35. minuti so se sicer približale na 12:16, a so jim po zapravljenih napadih gostiteljice ušle na velikih sedem golov razlike (20:13).

V slovenski reprezentanci je bila na današnji tekmi najučinkovitejša Ana Gros, ki je dosegla štiri gole. Slovenke so igrale brez peterke: Maja Zrnec, Laura Gerič, Neža Mitruševska, Tamara Mavsar in Alja Koren.

V drugem obračunu skupine so Čehinje v gosteh presenetile Avstrijo s 36:26 (16:13).