Varovanci domačega trenerja Tomaža Ocvirka so začeli dokaj zaspano in v 14. minuti zaostajali za gol (8:9). Nato so strnili vrste in v naslednjih treh minutah naredili delni izid 4:0 za vodstvo s 13:9.

Korošci ob polčasu zaostajali za dva gola
Tekmeci iz Slovenj Gradca se niso predali, do konca polčasa so bili povsem konkurenčni favoriziranim gostiteljem. Tako so na veliki odmor odšli z zaostankom dveh golov (17:19), v drugi polovici tekme pa niso zdržali visokega ritma celjskih rokometašev. Ti so si že v 41. minuti priigrali šest golov naskoka (27:21), najvišjo prednost pa prav ob koncu tekme (40:29).

V celjski ekipi je bil najučinkovitejši Tilen Kodrin z osmimi goli, v slovenjgraški pa je en zadetek manj dosegel Aleksandar Glendža.

Izola presenetila Gorenje
Drugouvrščena Ribnica je s 26:22 premagala Jeruzalem Ormož, medtem ko je tretje Gorenje na domačem parketu nepričakovano izgubilo z zadnjo Izolo. Primorci so namreč v Rdeči dvorani pred praznimi tribunami – zaradi nevarnosti širjenja novega koronavirusa – slavili zmago z 28:25.

Izolčani so s poletno igro v napadu v 15. minuti povedli z 8:4, po minuti odmora domačega trenerja Zorana Jovičića pa je njihova prednost narasla na pet golov (9:4). V nadaljevanju niso popustili niti za ped, blede Velenjčane so vseskozi imeli pod nadzorom in tik po velikem odmoru je njihova prednost po golu Kristjana Juriča narasla na +6 (16:10).

Primorci v 51. minuti ušli na 24:18
Jovičić je po tem zaostanku od svojih varovancev zahteval popoln napad in igro do zadnjega diha. Sprva je kazalo na preobrat, v 44. minuti so se približali na dva gola zaostanka (16:18), a so nato znova padli v krizo, v 51. minuti vnovič zaostali za šest golov (18:24) in jasno je bilo, da bosta točki romali na Obalo. V gostujoči ekipi je bil najučinkovitejši Peter Božič s šestimi goli, v domači je en zadetek več dosegel Domen Tajnik.