Gostje iz Trebnjega so hitro povedli za tri gole (2:5), toda ob polčasu so imeli prednost gostitelji (15:13), ki so v 35. minuti vodili že za šest golov (20:14). Sledil je preobrat, v 56. minuti so gostje spet povedli (25:26), ko je zadel Staš Slatinek Jovičić.

Končnica je bila napeta, Slatinek Jovičić je moral zaradi prekrška za dve minuti z igrišča, Rok Ribarič je s sedmih metrov zadel za 26:27, Milan Lazarevski za 26:28. Domačim je upanje vrnil vrnil Maks Sadar, na koncu pa je bil spet uspešen Ribarič.

Prvi strelec Herza Šmartno je bil s šestimi goli Andraž Justin, enega manj je dosegel Marin Deković. Pri gostih je bil z 10 goli najučinkovitejši Gal Cirar.

"Super smo igrali od začetka do konca, v obrambi borbeno in čvrsto, v napadu pa nismo ponavljali napak s prejšnjih tekem. Dosegali smo lahke gole iz nasprotnih napadov. Morda smo po petih ali šestih golih naskoka v drugem polčasu nekoliko padli zaradi prevelike evforije. Trebanjci so priključili in že povedli za dva gola tik pred koncem, ampak se nismo predali. V zadnjem napadu je bila sreča na naši strani in žoga je končala v mreži tekmeca," je povedal Rok Ribarič.

Riko Ribnica je v Škofji Loki premagala Urbanscape Loko s 26:27. Gostje so povedli z 22:25 in 23:26, toda izključitev in rdeči karton zaradi udarca Gaja Gorenca sta v zadnjih treh minutah zamajala temelje njihovega uspeha. Gorenjci so zaostanek znižali na en gol, odločilen pa je bil zadetek Uroša Miličevića, ki je bil s šestimi goli s soigralcem Janom Pucljem in Škofjeločanom Aljažem Jesenkom najboljši strelec dvoboja.