Celjski rokometaši so klonili že v prvem krogu. Foto: MMC RTV SLO
Tone Tiselj
Tone Tiselj ni imel na voljo vseh igralcev. Foto: MMC RTV SLO

Po izredno izenačenem obračunu je bilo 26:25. Celjani so po odmoru povedli s 14:15, vendar so se gostitelji hitro vrnili s serijo 3:0 v 39. minuti (17:15). Vodstva niso več izpustili iz rok. Pivovarjem je še uspelo izenačenje na 22, v končnici pa so bili tudi zaradi utrujenosti in nekaterih spornih sodniških odločitev za gol prekratki.

V prvem polčasu so gostitelji po nekoliko zadržanem začetku nekajkrat vodili za 2, vendar so gostje tik pred odmorom ob igralcu več uspeli izenačiti.

Tone Tiselj v Španijo sploh ni vzel poškodovanih stebrov obrambe Branka Bedekoviča, Aleša Pajoviča in Miladina Kozlino, igral ni niti Aljoša Rezar.

Ademar je glavni favorit kvalifikacijskega turnirja, od koder bo v skupinski del LP-ja napredoval le najboljši. V Leonu nastopata še Lemgo in švicarski Kadetten, ki sta že odigrala prvo tekmo. Švicarji so slavili z golom prednosti (29:30).