Slovenski predstavniki so v Makedonijo odpotovali s popotnico treh zadetkov (32:29), kar pa je očitno uspavalo gostitelje. Ti so uvodne minute začeli silovito in hitro povedli s petimi zadetki razlike. Igralci Terma so gostitelje ujeli v 21. minuti na 12:12, končnico pa odigrali fantastično in na odmor sami odšli s prednostjo petih zadetkov (19:14).

V drugem polčasu so se domači zaman trudili izničiti zaostanek, saj so Slovenci z zanesljivo igro nadzorovali zadnje minute in s tem sanjsko začeli svojo prvo sezono v evropskih pokalih.

Uspešen tudi Prevent
Evropsko soboto so odlično končali tudi rokometaši Preventa, ki so na povratni tekmi 3. kroga Pokala pokalnih zmagovalcev gostili Kadetten Schaffhausen. Švicarji so sicer slavili 27:24, a si je Prevent na prvi tekmi zagotovil štiri zadetke prednosti (31:27), kar je zadoščalo za napredovanje.

Slovo Koprčanov
Madžarski Dunaferr je bil pretrd oreh za Cimos iz Kopra. Primorci so se na povratni tekmi izkazali z borbeno igro in kljub odsotnosti Kojiča in Doborca premagali Madžare (39:32). Dunaferr je na prvem srečanju slavil s 14 goli prednosti kar je bil prevelik zalogaj za slovenske predstavnike.