Sergej Rutenka je prvi slovenski rokometaš, ki je na letošnjem EP-ju dosegel dvomestno število zadetkov. Foto: EPA
Karol Bielecki in Jure Natek
Karol Bielecki, z devetimi goli prvi strelec Poljakov. Foto: EPA
Po treh zmagah ni čutiti nobene evforije, saj je jasno, da se prvenstvo zdaj šele zares začenja. Foto: EPA

Obe ekipi sta se že prej uvrstili v drugi del tekmovanja, ki se bo začel v torek, želja, da s seboj nese vse točke, pa se je izpolnila Sloveniji. Živci navijačev so spet trpeli. Po odličnem prvem polčasu so namreč Slovenci popustili in Poljakom dovolili, da nadomestijo šest golov zaostanka. Prvi strelec tekme je bil Sergej Rutenka z desetimi zadetki.

Prvi polčas je bil na začetku izenačen. Odlična obramba, s katero so Ivezičevi varovanci ustavili poljsko zunanjo linijo, Gregorz Tkaczyk, Karol Bielecki in Marcin Lijewski (le štirje goli), je nazadnje le obrodila sadove in prednost se je začela višati do 16:10, pri čemer se je v prvih 30 minutah med strelce vpisalo sedem igralcev.

Težko prigarana razlika je šla v nekaj minutah drugega polčasa skoraj v nič, saj so se Poljaki z agresivnejšo pa tudi z grobo igro približali na 17:15, v 46. minuti pa celo izenačili (22:22). Ob koncu so Slovenci strnili vrste in poljskega odpora je bilo v 57. minuti (29:26) konec.

V nadaljevanju prvenstva bo Slovenija igrala v skupini I. Prvi nasprotnik bo v torek Francija.

Slavko Ivezič: "V prvem polčasu je bila obramba brezhibna. V drugem je bilo nekaj padcev, vendar sem naše nosilce igre s številnimi menjavami namenoma spočil in jih zadržal dovolj sveže za prelomne trenutke dvoboja. Kljub zmagi ni nobene evforije. Zelo dobro se zavedamo, da nas v Baslu čakajo trije odlični nasprotniki.

Uroš Zorman: "Naša igra se dviguje. Na uvodnih dveh tekmah s Švico in Ukrajino smo z dokaj slabo igro dosegli dve zmagi, v tekmi s Poljsko pa z veliko boljšo še tretjo."

Zoran Jovičič: "V dvoboju s Poljaki smo vseskozi igrali na visoki ravni. Na poti do tretje zmage ne bi posebej poudaril nobenega posameznika, vsak igralec je prispeval svoj delež na igrišču."

Bogdan Wenta, selektor Poljske: "Slovenija nas je že po 20 minutah tako rekoč vrgla iz tira, predvsem pa je imela veliko bolj razpoložene zunanje igralce in krila."