Jure Dolenec je dosegel tri gole. Poljaki so ga dobro ustavili. Foto: Aleš Fevžer
Uroš Zorman
Uroš Zorman je dvakrat zatresel mrežo Velenjčanov. Foto: EPA
Dean Bombač
Dean Bombač je dosegel kar 12 golov, a ni mogel preprečiti poraza svoje ekipe. Foto: Aleš Fevžer
Mariborski rokometaši ugnali Wislo
Göppingen zmagal v Kopru
Velenjčani izgubili s Kielcami

Moštvi sta bili vse do sredine prvega polčasa izenačeni, nato pa so domači po golu Marka Bezjaka povedli s +2 (9:7). Gostujoči trener Bogdan Wenta je vzel minuto odmora, ki je pomagala, saj so Kielce, za katere je igral tudi kapetan slovenske reprezentance Uroš Zorman, naredile delni izid 3:0. Velenjčani so odgovorili z enako mero. Po nekaj ubranjenih napadih je Bezjak v 25. minuti zadel za 13:10. A Kielce so se do polčasa povsem približale (14:13).

Poljaki stopili na plin
Začetek drugega dela je pripadel gostom, ki so v 38. minuti povedli s 17:15 (Thorir Olafsson), tako da je moral trener Branko Tamše vzeti minuto odmora. Po njej je Michal Jurecki zadel dvakrat zapored za 20:17 (43.). Malo pozneje je Rastko Stojković s sedemmetrovke povišal na 22:17. Velenjčani niso našli poti skozi granitno obrambo Kielc, na čelu katere je bil vratar Venio Losert. Na drugi strani pa sta bila predvsem Jurecki in Olafsson nerešljivi uganki. Poljaki niso popuščali, tako da je bilo že precej pred koncem jasno, da bodo tudi iz Rdeče dvorane odšli neporaženi. Pri domačih je bil najboljši strelec Klemen Cehte s sedmimi goli.

Težko delo za Velenjčane in Celjane
Gorenje je osvojilo tretje mesto v skupini C. Žreb parov osmine finala bo v torek na Dunaju. Možni nasprotniki Gorenja so drugouvrščena moštva iz preostalih skupin. To pa so nemški klubi Flensburg, Kiel in Füchse. Celjane čakajo zmagovalci skupin: Hamburg, Barcelona in Kielce. Prve tekme bodo na sporedu med 13. in 17. marcem, povratne pa med 20. in 24. marcem.

LIGA PRVAKOV
10. KROG

Skupina A:
Č. MEDVEDI - FLENSBURG 29:29 (14:13)
ADEMAR LEON - PARTIZAN 28:23 (14:10)

HAMBURG - MONTPELLIER 35:33 (18:15)
Vrstni red: Hamburg 16, Flensburg 15, Čehovski medvedi 14, Ademar 7, Montpellier 6, Partizan 2.

Skupina B:
SÄVEHOF - CELJE PL 24:29 (10:14)

CONSTANTA - KIEL 25:28 (11:16)
VESZPREM - ATLETICO M. 26:19 (12:8)

Vrstni red: Veszprem 18, Kiel 16, Atletico 10, Celje 8, Constanta in Sävehof po 4

Skupina C:
GORENJE - VIVE KIELCE 25:29 (14:13)
Gorenje: Cehte 7, Bezjak, Dolenec, Gaber in Melić po 3, Cingesar 2, Bajram, Dujmović, Golčar in Ovniček po 1.

Kielce: Olafsson 7, Jurecki 6, Tomczak 5 (2), Lijewski in Stojković (1) po 3, Zorman 2, Bielecki, Tkaczyk in Musa po 1.

Sedemmetrovke: 0/1; 3/4
Izključitve: 2 min; 6 min

METALURG - SILKEBORG 32:18 (18:14)
CHAMBERY - ST. PETERSBURG
33:19 (19:8)
Vrstni red: Kielce 20, Metalurg 14, Gorenje 12, Silkeborg 6, Chambery 4, St. Petersburg
2 točki.
Skupina D:
DINAMO MINSK - BARCELONA 28:30 (13:18)
CROATIA Z. - KADETTEN 38:30 (20:13)
FÜCHSE BERLIN - PICK SZEGED 29:24 (15:10)

Vrstni red: Barcelona 18, Füchse Berlin 16, Dinamo Minsk 11, Pick Szeged 6, Croatia 5, Kadetten 4 točke.

Poraz Cimosa, zmaga Maribora
Rokometaši Cimosa so v tretjem krogu Pokala EHF prvič izgubili. Na domačem igrišču jih je z 39:36 premagal Göppingen, za katerega brani Primož Prošt. Koprčani so igrali oslabljeni, saj so manjkali Jure Dobelšek, Uroš Bundalo in Nikola Manojlović.
Uspešnejši so bili Mariborčani, ki so na domačem parketu s 26:23 spravili na kolena poljsko Wislo in vodijo v skupini C.