Pavel Nedved (Juventus)

Arsenal, moštvo velikih ambicij, ki pa mu vedno nekaj zmanjka, je svoj potop doživel v dobrih desetih minutah. Mat v treh potezah po izvajanju outa in v 21. minuti je Inter že vodil. Van der Meyde je po močnem strelu s strani povišal na 2:0, Topničarji pa so nato zapravili priložnost za priključek. Henryjev strel iz enajstmetrovke je namreč Toldo vrhunsko obranil. Za popoln polom – Arsenal pač ob polčasu redko zaostaja 0:3 – sta poskrbela Emre in spretni Nigerijec Martins. Arsenal tako v elitnem evropskem tekmovanju že šestič zapored ni zmagal na Highburyju.

Bayern se je v lanski sezoni Lige prvakov poslovil zgodaj in tudi dvoboj z neugodnim Celticom je začel neuspešno. Agate je Thompsonu podal naravnost na glavo, Kahn pa je lahko naredil samo lep telemark. Preobrat je pripravila najdražja okrepitev v zgodovini kluba Roy Makaay. Tisti Makaay, ki jih je lani na štartu v dresu Deportiva s hat-trickom zavil v črno.

Za tri točke so trepetali tudi na stadionu Delle Alpi. Lanski finalist Juventus je sicer povedel, Hakan Sükür pa je po strelu z glavo in tudi napaki vratarja Buffona izenačil. Del Piero, strelec prvega gola, je v 66. minuti s prostega strela zadel vratnico, 7 minut kasneje pa spet izvajal prosti strel, po katerem je Ferrara žogo pospravil v mrežo. Omenimo še uspešen debi Morientesa (na posojo iz Reala), ki je bil najzaslužnejši za slavje Monaca v gosteh.