Ruud van Nistelrooy se veseli svojega zadetka proti Rangersom.
Hernan Crespo je načel mrežo svojega bivšega kluba.

Belgijcem tako po senzacionalni zmagi v Milanu kljub številčni prednosti ni uspel še en veliki met.

V preostalih sedmih torkovih tekmah je Manchester United na Old Traffordu ugnal škotske prvake Glasgow Rangers (3:0) in tako po zmagi na prvi tekmi dobil tudi nadaljevanje "bitke za Britanijo". V Rimu je Chelsea po izključitvi Siniše Mihajlovića povozil Lazio (4:0), Partizan pa je doma osvojil veliko točko (0:0) proti belemu baletu iz Madrida, ki pa se je že uvrstil med najboljših 16.

Nogometaši Bruggea so doma vendarle priznali premoč Milanu. Podobno kot na prvi tekmi so imeli tudi tokrat Italijani terensko premoč, ki pa je vse do zadnjih minut tekme ostala neizkoriščena. Najbližje zadetku v prvem polčasu je bil Clarence Seedorf, ki je po samostojnem prodoru streljal čez vrata domačega vratarja Dannyja Verlindna. V 39. minuti je Milan ostal brez Alessandra Neste, ki je po prekršku nad Andresom Mendozo upravičeno prejel še drugi rumeni karton, kar je pomenilo pot v slačilnico. Že nekaj minut prej je moral zaradi poškodbe igrišče zapustiti tudi Paolo Maldini. Perujski napadalec Mendoza bi bil lahko ponovno usoden za evropske prvake, a je v 54. minuti po strelu z glavo zatresel le prečko. Odločitev o zmagovalcu je tako padla v 86. minuti. Brazilec Cafu je podal v kazenski prostor, tam pa je njegov rojak Kaka z izjemnim volejem zatresel mrežo domačih.

Manchester United je doma brez težav odpravil Rangerse. Angleži so začeli silovito in povedli že v 6. minuti. Kapetan Roy Keane je podal žogo v kazenski prostor gostov, ki so žogo izbili do Diega Forlana, ta pa je z volejem nekoliko iz strani premagal Stefana Klosa. V 25. minuti je Ryan Giggs že premagal Klosa, a je žogo z golove črte izbil Craig Moore. Vragi so vodstvo povišali v 43. minuti. Izjemno razpoloženi Forlan je po akciji mladega Christiana Ronalda zadel prečko, odbito žogo pa je Ruud van Nistelrooy iz neposredne bližine poslal v škotska vrata. Isti igralec je v 60. minuti postavil končni izid srečanja. Ryan Giggs je poslal žogo v kazenski prostor, kjer je razpoloženi Nizozemec prehitel nepazljive gostujoče branilce in zlahka potisnil žogo v mrežo. Domači so nato do konca rutinirano držali rezultat.

Chelsea je v Rimu do tal potolkel Lazio, ki po izključitvi Mihajloviča ni uspel parirati razpoloženim Londončanom. Gostje so povedli v 15. minuti, ko je predložek Juana Sebastiana Verona domači vratar Matteo Sereni odbil, a le do Hernana Crespa, ki je dobesedno s prsmi zatresel mrežo. Lazio je največjo priložnost za izenačenje zamudil v 47. minuti, ko je Bernardo Corradi iz "smrtne priložnosti" namesto mreže nastreljal le rojaka v vratih Chelsea Claudia Cudicinija. V 53. minuti je Mihajlović prejel še drugi rumeni karton, kar je gostom močno olajšalo delo. Londončani so v 70. minuti povišali vodstvo. Vratar Sereni je po strelu Franka Lamparda žogo odbil do Eidurja Gudjohnsena, ki je lepo zadel. Poteza tekme pa je uspela Damienu Duffu. Irski napadalec je najprej preigral dva italijanska branilca, nato pa ugnal še Serenija. Visoko zmago gostov je v 80. minuti potrdil kapetan Frank Lampard.

V Beoogradu je Partizan osvojil veliko točko proti favoriziranemu nasprotniku iz Madrida. Beograjčani so bili presenetljivo boljši nasprotnik, si priigrali kar nekaj priložnosti, najlepšo pa je v 82. minuti zamudil Saša Ilić.