Vratar Bayerna Oliver Kahn in branilec Thomas Linke sta budno pazila na nekdanjega soigralca, tokrat pa nasprotmika v dresu Lyona Giovanneja Elberja.
David Trezeguet se je takole veselil zadetka s Pavlom Nedvedom.

Najzanimejši tekmi v sredo bosta v Londonu med Chelsejem in Laziem (prenos bo na TV Slovenija 2) ter otoški obračun v Glasgowu. Nastja Čeh bo na San Siru gostoval pri evropskem prvaku Milanu.

Interju, ki je pred dnevi odpustil trenerja Hectorja Cuperja, se torej šok terapija vsaj zaenkrat ni obnesla, saj so doslej dobili obe tekmi v najelitnejšem tekmovanju. Milančani so sicer imeli terensko premoč, ki pa je niso kronali z zadetki, na drugi strani pa so Rusi zadeli sploh prvič v Ligi prvakov. Več kot devetdeset ruskih navijačev je bilo po tekmi aretiranih zaradi kršenja javnega reda in miru.

Tudi londonski Arsenal se je opekel pri "vzhodnjakih". Dinamo je srečno povedel v 27. minuti, ko je žoga po odbijanju v kazenskem prostoru Arsenala prišla do osamljeneg Maksima Šackiha, ki je matiral nemočnega Nemca v vratih "topničarjev" Jensa Lehmannna. Londončani so na začetku drugega polčasa pritisnili, a je domači vratar Aleksander Šokovski ubranil poiskus Thierryja Henryja z glavo. Ukrajinci so vodstvo povišali v 63. minuti, ko je Valentin Belkevič kaznoval "izlet" Lehmanna izven kazenskega prostora. Slednji je namreč na robu šestnajstmetrskega prostora izgubil žogo, ki jo je nato Belkevič pospravil v prazno mrežo. Arsenal je po zadetku Henryja znižal v 80. minuti, izenačenje pa Angležem, ki so v zadnjih trenutkih tekme zadeli prečko, ni uspelo.

V skupini A je Lyon doma remiziral z Bayernom (1:1). S tem izidom je bil bržkone napadalec francoskih prvakov Brazilec Giovanne Elber zadovoljen, saj so ga Bavarci pred letošnjo sezono odslovili. Zadovoljstvo Elberja pa bi bilo lahko še večje, če bi njegov strel v zadnjih trenutkih tekme končal za hrbtom Oliverja Kahna, ki se je znova izkazal z mojstrsko obrambo. V drugi tekmi te skupine je belgijski Anderlecht prišel do zmage (1:0) proti škotskemu Celticu z igralcem manj, saj je bil že v 26. minuti izključen Glen de Boeck.

V derbiju skupine D je Juventus v velikem slogu s 4:2 ugnal španski Real Sociedad. Trojka Pavel Nedved, Marco Di Vaio in David Trezeguet je najbolj zaslužna za zmago "stare dame". Nedved se je izkazal kot podajalec, Di Vaio in Trezeguet pa sta hladnokrvno vsak po dvakrat premagala nasprotnega vratarja. V drugi tekmi te skupine je Galatasaray minimalno z 1:0 ugnal Olympiacosa.

Skupina C:
DEPORTIVO - MONACO 1:0 (0:0) Tristan 83. AEK - PSV EINDHOVEN 0:1 (0:1) Lucius 37. RK: Amponsah 65./AEK Lestvica: DEPORTIVO 3 2 1 0 4:1 7 MONACO 3 2 0 1 6:2 6 PSV EINDHOVEN 3 1 0 2 2:4 3 AEK 3 0 1 2 1:6 1