Najboljši strelec pri Ljubljančanih je bil z desetimi goli Vedran Zrnič, pri Celjanih je sedemkrat zadel Renato Vugrinec. Celjani so v 58. minuti vodili že z 28:25, nato pa so Prulčanom dovolili, da so pol minute pred koncem izenačili. Domači so imeli nato 11 sekund pred koncem ob številčni prednosti kar treh igralcev celo napad za zmago, a jim je veselje preprečil vratar Celjanov Dejan Perič.

V privlačni in zelo izenačeni tekmi, ki je na tribune dvorane na Kodeljevem privabila več kot 1.200 gledalcev, so bili bližje zmagi Celjani, ki so pokazali za malenkost več znanja, toda katastrofalne sklepne minute so pred nastopom v ligi prvakov in gostovanjem na Slovaškem izjemno moteče in skrb vzbujajoče. V ljubljanski ekipi se je že v sedmi minuti poškodoval steber obrambe in krožni napadalec Vladimir Matovič, kar je močno oslabilo njihovo igro. Predvsem v drugem polčasu igra Prulčanov nikakor ni stekla, v obdobju od 37. do 46. minute pa sploh niso dosegli gola. Na srečo se jim strelski post ni maščeval, ob kakovostnejši ekipi pa bi bil lahko za Ljubljančane usoden.

"Tekma je bila kakovostna in razburljiva, takšnih dvobojev na domačem prizorišču si lahko le želimo," je dejal kapetan ljubljanske ekipe Boštjan Ficko, medtem ko je celjski strateg Miro Požun dodal: "V zadnjih dveh minutah smo igrali zelo neresno in tekmecu dovolil imožnost za zmago. Takšnega padca v igri ne morem razložiti, s svojimi varovanci pa se bom vsekakor moral usesti in opraviti pogovor."

V sredo je bila odigrana tudi tekma med Inles Rikom in Gorenjem iz Velenja, ki so jo s 33:23 dobili Velenjčani.

GORENJE 3 3 0 0 6 točk MOBITEL PRULE 67 3 2 1 0 5 CELJE PIVOVARNA LAŠKO 3 2 1 0 5 PREVENT 2 1 0 1 2 TERMO ŠKOFJA LOKA 2 1 0 1 2 JERUZALEM ORMOŽ 2 1 0 1 2 VELIKA NEDELJA 2 1 0 1 2 TRIMO TREBNJE 2 1 0 1 2 RUDAR TRBOVLJE 2 1 0 1 2 ADRIA-KRKA 2 0 0 2 0 CIMOS KOPER 2 0 0 2 0 INLES RIKO RIBNICA 3 0 0 3 0