Ivica Mornar (Anderlecht) v boju z Bixentejem Lizarazujem (Bayern)
Hernirk Larson (Celtic) prodira mimo Edmilsona
Interjev napadalec Obafemi Martins proti Dinamu iz Kijeva ni blestel. Njegova menjava Christian Vieri je odločil tekmo v 90. minuti.
Veselje Darka Kovačevića in Nihata Kahvecija ob prvem zadetku Real Sociedada v Carigradu

Milančani so z golom Vierija v zadnji minuti premagali moštvo Dinama iz Kijeva, Francozi so s 4:0 potopili atenskega AEK-ja, Juve in Real Sociedad pa sta v skupini D naredila lep korak k napredovanju v osmino finala. Na preostalih tekmah londonski Arsenal po hudem porazu proti Interju pred dvema tednoma tudi v Moskvi ni blestel, samo remiziral pa je tudi Bayern v Bruslju. Celtic je s pomočjo fanatičnih navijačev ugnal ekipo Lyona, Deportivo pa je bil pričakovano boljši od PSV-ja.

Christian Vieri je še enkrat dokazal, da je rojeni strelec. Potem ko tri tedne ni igral zaradi poškodbe gležnja, je v igro vstopil v 59. minuti namesto Nigerijca Obafemija Martinsa, navijače Interja pa razveselil tik pred koncem srečanja. Po prostem strelu Kilyja Gonzaleza je zadel z glavo. Edini gol za nesrečne Kijevčane je Sergej Fedorov dosegel po veliki napaki vratarja Francesca Tolda, ki mu ni uspelo zadržati žoge po nizkem predložku Tiberija Ghioaneja.

Monaco je v odlični formi, kar dokazuje tako v domačem prvenstviu, kjer vodi, kot v Ligi prvakov. Igralci iz kneževine že osem tekem ne poznajo poraza, njihova največja okrepitev je nedvomno Fernando Morientes, ki je tokrat zadel dvakrat, uspešna pa je bila tudi njegova zamenjava Hrvat Dado Pršo. AEK je po lanskih šestih remijih in neodločenem izidu pred štirinajstimi dnevi proti Deportivu le izgubil tekmo v Champions League.

Češki čudežni deček Pavel Nedved je bil znova najzaslužnejši za zmago lanskega finalista Juventusa na vročem gostovanju v Atenah. Obakrat je zadel z močnim strelom od daleč, prvič s prostega strela.

Münchenskega Bayerna je pred porazom rešil Paragvajec Roque Santa Cruz, ki je igral le slabe pol ure. Točka je za Nemce velika kot zmaga, saj so od 35. minute igrali z igralcem manj (Claudio Pizarro je storil dva prekrška za rumeni karton zapored), na začetku drugega polčasa pa še prejeli gol po izjemni akciji Arune Dindaneja na levem krilu. Oliver Kahn, ki je igral stoto tekmo v evropskih pokalih, gola Ivice Mornarja ni mogel preprečiti.

Arsenal je proti Lokomotivi znova igral slabo. Gostitelji so imeli več priložnosti, še posebej nevarni pa so bili v prvem polčasu. Topničarji so nastopili brez poškodovanega kapetana Patricka Vieire.

V sredo bo na sporedu še osem tekem. Nastja Čeh bo s svojim Club Bruggeom gostoval v Amsterdamu. V živo si bo mogoče na TV Slovenija ogledati tekmo Porto - Real. Pri gostih iz Madrida David Beckham zaradi poškodbe stopala ne bo igral. Koliko časa bo Becks odsoten z igrišč, še ni znano. Evropski prvak Milan bo gostoval v Španiji. Na tekmi bo tudi Rivaldo, ki se je z Italijani nekako sporazumel in bo vsaj do konca leta še igral v rdeče-črnem dresu.