Pau Gasol je spet prispeval svoj delež za uvrstitev Španije v finale evropskega prvenstva.

Francija - LITVA 70:74 (16:20, 21:25, 23:13, 10:16)
Litovci so že na začetku pokazali, da se ne bodo kar tako dali Francozom, ki so bili pred tekmo rahli favoriti. Povedli so s 7:0 in z izjemo kratkega obdobja (7:10) v prvem polčasu niso dovolili galskim petelinom, da jih prehitijo. Igralci z Baltika so največ vodili za devet (34:25).

V tretji četrtini so povišali vodstvo celo na 11 (48:37), nato pa začeli popuščati. Najučinkovitejši pri Francozih Tony Parker je s trojko popeljal svoje moštvo do novega vodstva pri izidu 57:56, na zadnji odmor pa so odšli z dvema točkama prednosti (60:58).

Trojka Šarunasa Jasikevičiusa za 61:60 je pomenila nov preobrat na tekmi, ki pa še zdaleč ni bil zadnji. Francozi so namreč znova prevzeli vajeti igre v svoje roke ter slabe tri minute in pol pred koncem povedli s 70:65. Kot se je izkazalo kasneje, je bil to zadnji koš trikolorov na srečanju. Litovci so s trojko Arvidasa Macijauskasa najprej izenačili, do konca pa dosegli še štiri točke. Zadnji dve je s črte prostih metov prispeval Ramunas Šiškauskas sedem sekund pred zaključno sireno, ko je kaznoval izgubljeno žogo Parkerja v napadu. Litovci so sploh fenomenalno izvajali proste mete: 22/23!

Strelci za Litvo: Štombergas 22, Jasikevičius 14, E. Žukauskas 12, Šiškauskas in Macijauskas po 8, M. Žukauskas 4, Lavrinovic, Slanina in Songaila po 2.

Strelci za Francijo: Parker 24, Abdul Wahad 16, Julian 12, Moiso 6, Diaw in Pietrus po 4, Fiorest 3, Dioumassi 1.

ŠPANIJA - Italija 81:79 (20:19, 18:25, 24:16, 19:19)
Čeprav Italijani niso veljali za favorite so presenetili z odlično igro, s katero so ustavili že Grke in Nemce. V uvodni četrtini so vodili že 17:10, a po prvih desetih minutah so vodili Španci z 20:19. Zahodni sosedje so najboljšo igro prikazali v drugi četrtini, ko so povedli z najvišjo prednostjo na tekmi 44:33. Španci so do odmora zaostanek zmanjšali na šest točk.

Drugi del tekme pa je bil izid praktično izenačen vseh 20 minut. Nobena ekipa si ni priigrala več kot pet točk prednosti. Izid je bil zadnjič poravnan tri minute pred koncem, ko je bilo 74:74. V španskih vrstah je nato eksplodiral junak Juan Carlos Navarro, ki je dosegel šest zaporednih točk. Italijani se niso predali in prek trojke Massima Bullerija znižali na 81:79. V zadnjem španskem napadu je Navarro zapravil žogo. Italijani so imeli še 16 sekund za zadnji napad. Bulleri se je odločil za prodor in iz težkega položaja zgrešil za podaljšek.

Strelci za Španijo: Navarro 23, Gasol 14, Garbajosa 11, Jimenez 8, Marco in Reyes po 7, Calderon 6, De La Fuente 4, Herreros 1 točka.

Strelci za Italijo: Bulleri 24, Basile 14, Galanda 11, Chiacig 10, Mian 7, Marconato in De Pol 4, Radulovic 3, Soranga 2 točki.