Nicole Petignat
Dvoboj igralcev Crvene Zvezde in Nistru Otacija
Željezničar - Anorthosis
Lens - Torpedo Kutaisi

Minimalno zmago pa je na večerni tekmi dosegla KD Olimpija (1:0), ki bo morala za napredovanje proti irskemu Shelbournu v Dublinu zadeti vsaj enkrat.

Celjani so krenili silovito. Po podaji s kota je Marko Križnik že v sedmi minuti odprl serijo zadetkov, ki jih gledalci na slovenskih igriščih redko vidijo. Napadalna naveza Brulc Čadikovski, ki se je izkazala s štirimi goli, je bila za makedonsko obrambo nerešljiva
uganka. Še posebej lep je bil prvi zadetek Mitje Brulca po podaji Dragana Čadikovskega s peto!

V drugem polčasu je bilo pričakovati mirnejše nadaljevanje, a so se zadetki še vrstili - tokrat dva tudi v mreži Celjanov. Publikum lahko sproščeno potuje v Strumico.

"Prikazali smo odlični igro. Posebej v prvem polčasu, v katerem gostom nismo dovolili prehoda čez sredino igrišča. V tekmo smo šli na vso moč, kljub visoki zmagi pa bo pristop enak tudi na povratni tekmi. Verjamem v našo uvrstitev v prvi krog pokala UEFA," je po tekmi povedal strelec dveh zadetkov, Mitja Brulc.

"Prikazali smo sijajno igro. Ne pretiravam, če rečem, da so moji nogometaši navdušili vse prisotne. Vse vrste so odlično delovale. Od samega začetka smo z agresivno igro ustavili nasprotnika, igrali smo zelo učinkovito. Vesel sem visoke zmage, a v Strumico kljub temu ne gremo na izlet. Samo čudež nam lahko prepreči uvrstitev v naslednji krog," je dvoboj komentiral trener CMC Publikuma, Marjan Pušnik.

Olimpija je za Bežigradom z minimalno zmago brez prejetega zadetka izpolnila cilje pred povratno tekmo proti Shelbournu v Dublinu. Dobre predstave v prvenstvu so Ljubljančane postavile v vlogo favorita, vendar se je izkazalo, da je nasprotnik čvrsta ekipa. V prvem delu so imeli najlepšo priložnost gostje, a je strel Oliverja Cahilla zaustavila vratnica. Olimpija je imela več od igre, v odločilnih trenutkih pa bila premalo odločna.

Tudi v drugem polčasu so imeli iniciativo Slovenci. V 72. minuti je z leve strani podal Mladen Rudonja, žogo je preusmeril Dušan Kosič, Nedim Jusufbegović pa s petih metrov neoviran zadel z glavo. O napredovanju bo odločala povratna tekma na Irskem.

"V prvem polčasu smo jih kljub izidu 0:0 nadigrali in imeli več priložnosti. Mislim, da je prednost dovolj visoka za uvrstitev v naslednji krog. Z našo zadnjo vrsto, ki sicer v prvem polčasu ni odigrala najbolje, sem dokaj zadovoljen; je mlada in ni vajena nastopov v Evropi - to je bil zanjo prvi resnejši preizkus in verjetno je bilo prisotno tudi malo strahu. Verjamem pa, da bomo že naslednjo tekmo odigrali bolje. Shelbourne nas z igro ni v ničemer presenetil, pričakoval sem morda še bolj čvrsto igro z njihove strani. To je bila naša prva tekma na mokrem terenu, zato nisem vedel, kako se bodo igralci odzvali. Vreme je zato verjetno bolj odgovarjalo Ircem, saj so takšnih igrišč vajeni. Kljub temu pa mislim, da smo odigrali našo najslabšo tekmo doslej, verjetno še slabšo kot proti Dravogradu," je po tekmi povedal trener KD Olimpije Suad Beširevič.

V Stockholmu na tekmi AIK Stocholm - Flykir je sodila švicarska sodnica Nicole Petignat, ki je tako postala prva ženska, ki je sodila moško tekmi evropskega nogometnega pokala. "Uživala sem v igri in bi z veseljem sprejela še kakšno ponudbo za sojenje," je po uspešno oravljenem delu povedala 36-letna sodnica.

CMC PUBLIKUM - BELASICA (MAK) 7:2 (4:0)