Tenis - Arhiv

Sinner zaposlil nekdanja Đokovićeva strokovnjaka za fizično pripravo

Tenis Sinner zaposlil nekdanja Đokovićeva strokovnjaka za fizično pripravo

17.9.2024

Najboljši teniški igralec sveta Jannik Sinner je konec avgusta po dopinškem škandalu odpustil kondicijskega trenerja in fizioterapevta. Zdaj je po zmagi na OP ZDA okrepil trenerski štab z dvema strokovnjakoma za fizično pripravo.

Tamara Zidanšek sezono rešuje na azijski turneji

Tenis Tamara Zidanšek sezono rešuje na azijski turneji

16.9.2024

Tamara Zidanšek, še nedolgo nazaj najvišje uvrščena slovenska teniška igralka na svetovni lestvici, je uspešno začela nastope na azijski turneji. V Hua Hinu na Tajskem (WTA 250) je v prvem krogu z 2:6, 6:3, 6:1 premagala Rusinjo Tatjano Prozorovo.

Jil Teichmann osvojila turnir v Ljubljani

Tenis Jil Teichmann osvojila turnir v Ljubljani

15.9.2024

Švicarka Jil Teichmann je zmagovalka teniškega turnirja WTA serije 125 v Ljubljani. V finalu je bila po dveh urah in 19 minutah boljša od Španke Nurie Parrizas Diaz s 7:6 in 6:4.

Beograjsko občinstvo navdušeno, ko je Đoković izgubil igro

Tenis Beograjsko občinstvo navdušeno, ko je Đoković izgubil igro

15.9.2024

Srbija je na dvoboju skupinskega dela Davisovega pokala proti Grčiji v Beogradu povedla z 2:0 in za zmago potrebuje še eno točko. Prepričljiv je bil predvsem Novak Đoković, ki je s 6:0 in 6:1 premagal 770. igralca sveta Joanisa Ksilasa.

V ljubljanskem finalu Nuria Parrizas Diaz in Jil Teichmann

Tenis V ljubljanskem finalu Nuria Parrizas Diaz in Jil Teichmann

14.9.2024

Nuria Parrizas Diaz in Jil Teichmann sta finalistki teniškega turnirja WTA serije125 v Ljubljani. Španka je bila v polfinalu boljša od Olge Danilović s 7:5, 6:4, Švicarka pa je premagala Francesco Jones z 2:6, 6:4 in 6:1.

Osaka se je razšla s svojim trenerjem

Tenis Osaka se je razšla s svojim trenerjem

14.9.2024

Japonska teniška zvezdnica Naomi Osaka se je razšla z belgijskim trenerjem Wimom Fissettejem, je v petek na Instagramu sporočila nekdanja prva igralka sveta.

Olga Danilović zanesljivo v polfinale ljubljanskega turnirja

Tenis Olga Danilović zanesljivo v polfinale ljubljanskega turnirja

13.9.2024

Na teniškem turnirju WTA serije 125 v Ljubljani so znane polfinalistke. Med štiri so se uvrstile Jil Teichmann, Nuria Parrizas Diaz, Francesca Jones in Olga Danilović.

Po izpadu Veronike Erjavec med dvojicami konec nastopov Slovenk v Ljubljani

Tenis Po izpadu Veronike Erjavec med dvojicami konec nastopov Slovenk v Ljubljani

12.9.2024

Na teniškem turnirju WTA serije 125 v Ljubljani, ki se je zaradi obilnega dežja iz Tivolija preselil na pokrita igrišča teniškega kluba Maja Matevžič, je izpadla še zadnja domača igralka. V četrtfinalu turnirja dvojic se je poslovila Veronika Erjavec.

Zmaga za Italijane, Špance, Britance in Američane

Davisov pokal Zmaga za Italijane, Špance, Britance in Američane

11.9.2024

Prve zmage v skupinskem delu teniškega Davisovega pokala so v svojih prvih tekmah dosegli tudi trije gostitelji skupin. Italijani so premagali Brazilce, Španci so bili boljši od Čehov, Britanci od Fincev. Že zjutraj so Američani premagali Čile.

Erjavec poskrbela za prvo slovensko zmago v Ljubljani

Tenis Erjavec poskrbela za prvo slovensko zmago v Ljubljani

11.9.2024

Najboljša slovenska teniška igralka Veronika Erjavec, ki je na domačem turnirju WTA 125 v Ljubljani izpadla v uvodnem krogu posameznic, je med dvojicami poskrbela za prvo slovensko zmago.

Že v uvodnem krogu Tivolija slovo vseh štirih Slovenk

Tenis Že v uvodnem krogu Tivolija slovo vseh štirih Slovenk

10.9.2024

Po deževnem ponedeljku so organizatorji teniškega turnirja WTA 125 v Ljubljani v sončnem vremenu v torek izpeljali vse dvoboje prvega kroga. Izmed štirih Slovenk se niti ena ni prebila v osmino finala.

Uvodni dan turnirja v Tivoliju zaradi dežja niso izpeljali niti enega dvoboja

Tenis Uvodni dan turnirja v Tivoliju zaradi dežja niso izpeljali niti enega dvoboja

9.9.2024

V Tivoliju se je začel najmočnejši teniški turnir v Sloveniji z nagradnim skladom 100.000 evrov. Zaradi dežja so igralke odigrale le nekaj iger, bolj pestro pa bo v torek in sredo, ko naj bi vreme omogočilo izvedbo vseh predvidenih dvobojev.

Sinner in Alcaraz preskočila izgubljeno generacijo in nasledila veliko trojko

Tenis Sinner in Alcaraz preskočila izgubljeno generacijo in nasledila veliko trojko

9.9.2024

Sezona teniških turnirjev za grand slam se je končala, kot se je v Melbournu začela. Z zmagama Jannika Sinnerja in Arine Sabalenke. Pri moških je leto 2024 le prineslo menjavo generacij. V ospredje sta dokončno prišla Sinner in Carlos Alcaraz.

Sinner še podaljšal ameriško sušo in postal prvi Italijan z zmago v New Yorku

OP ZDA Sinner še podaljšal ameriško sušo in postal prvi Italijan z zmago v New Yorku

8.9.2024

Jannik Sinner je v finalu Odprtega prvenstva ZDA premagal Taylorja Fritza s 6:3, 6:4 in 7:5. Postal je prvi Italijan, ki je dvignil pokal v New Yorku. Američani na zmagovalca čakajo že 21 let in velika želja se jim tudi letos ni uresničila.

Ugoden žreb za Veroniko Erjavec, najtežje delo čaka Pio Lovrič

Tenis Ugoden žreb za Veroniko Erjavec, najtežje delo čaka Pio Lovrič

8.9.2024

V ponedeljek se bo v teniškem centru Tivoli začel ženski teniški turnir serije WTA 125. V Hali Tivoli so prireditelji opravili žreb. V glavnem delu turnirja bodo nastopile štiri Slovenke.

Sabalenka utišala glasne ameriške navijače in prvič dvignila pokal v New Yorku

OP ZDA Sabalenka utišala glasne ameriške navijače in prvič dvignila pokal v New Yorku

7.9.2024

Arina Sabalenka je prvič osvojila Odprto prvenstvo ZDA v New Yorku. Belorusinja je v finalu pod zaprto streho na stadionu Arthurja Asha premagala Jessico Pegulo s 7:5 in 7:5. To je njen tretji naslov na turnirjih velike četverice.

Fritz v izjemnem polfinalu v odločilnem nizu strl rojaka Tiafoeja

Tenis Fritz v izjemnem polfinalu v odločilnem nizu strl rojaka Tiafoeja

6.9.2024

Taylor Fritz je postal prvi Američan po letu 2006, ki se je uvrstil v finale Odprtega prvenstva ZDA v New Yorku. V napetem polfinalu je ugnal rojaka Francesa Tiafoeja s 4:6, 7:5, 4:6, 6:4 in 6:1. V nedeljo ga čaka še težje delo proti Janniku Sinnerju.

Pegula po preobratu do finala proti favorizirani Sabalenki

OP ZDA Pegula po preobratu do finala proti favorizirani Sabalenki

6.9.2024

Arina Sabalenka je v polfinalu Odprtega prvenstva ZDA v New Yorku ugnala Emmo Navarro s 6:3 in 7:6. V sobotnem finalu bo Belorusinja favoritinja proti Jessici Peguli. Američanka je premagala Karolino Muchovo z 1:6, 6:4 in 6:2.

Sinner se je oddolžil Medvedjevu za poraz v Wimbledonu

OP ZDA Sinner se je oddolžil Medvedjevu za poraz v Wimbledonu

4.9.2024

Jannik Sinner je potrdil, da je velik favorit za naslov na Odprtem prvenstvu ZDA v New Yorku. V četrtfinalu je izločil Daniila Medvedjeva s 6:2, 1:6, 6:1 in 6:4. Izpadla je prva igralka sveta Iga Swiatek, ki je bila nemočna proti razigrani Jessici Peguli.

Fritz in Tiafoe še povečala ameriške upe na prvo zmago po letu 2003

OP ZDA Fritz in Tiafoe še povečala ameriške upe na prvo zmago po letu 2003

3.9.2024

Američani vse od leta 2003, ko je pokal v New Yorku dvignil Andy Roddick, čakajo na zmagovalca na turnirjih za grand slam. Na letošnjem Odprtem prvenstvu ZDA bodo zagotovo imeli finalista, saj se bosta v polfinalu srečala Taylor Fritz in Frances Tiafoe.