Kaja Juvan uspešno igra v drugem največjem ruskem mestu. Foto: AP

21-letna Ljubljančanka, trenutno 102. na lestvici WTA, se bo v osmini finala pomerila s Švicarko Belindo Bencic, olimpijsko zmagovalko iz Tokia. Peta nosilka je bila s 6:2, 4:6 in 7:6 (5) boljša od Rusinje Veronike Kudermetove.

Juvan je na trdi podlagi v dvorani po izgubljenem prvem nizu zaigrala sijajno proti šest let starejši in natanko 50 mest višje uvrščeni tekmici. V izenačenem drugem nizu je po zaostanku s 3:4 dobila tri naslednje igre in izenačila na 1:1.

V odločilnem tretjem nizu je pri vodstvu s 3:1 na svoj začetni udarec dvakrat zapravila priložnost za 4:1. Po izgubljenem servisu se je znova zbrala ter se po uro in 58 minut dolgem dvoboju veselila zmage.

V St. Peterburgu je sicer odigrala že svoj četrti dvoboj, saj se je na glavni turnir prebila po uspešnih nastopih v kvalifikacijah. Najprej je bila boljša od Rusinje Vitalije Djačenko s 6:1 in 6:4, nato od njene rojakinje Jekaterine Šalimove s 6:3 in 6:2, v zadnjem krogu pa še od Američanke Caty McNally s 6:4, 3:6 in 6:3.