Stafanos Cicipas je po veliki zmagi nad Rogerjem Federerjem v osmini finala grand slama v Melbournu doživel še drugi nepozani trenutek. Po zmagi nad kraljem peska Rafaelom Nadalom v Caji Magici ni uspel skriti solz sreče. Foto: Reuters

To bo tretji madridski finale za številko ena moškega tenisa (dvakrat je tam že slavil), ki četrtfinalnega obračuna ni niti odigral, saj je Marin Čilić zaradi zastrupitve s hrano predal dvoboj še pred začetkom.

Nole se bo v finalu Madrida potegoval za 74. naslov na turnirjih ATP in drugega letos po slavju na Odprtem prvenstvu Avstralije. Foto: Reuters

Thiem se je nasprotno v četrtfinalu moral namučiti za zmago, v dvoboju proti Rogerju Federerju je rešil dve zaključni žogici. Thiem bo tako moral še počakati na svoj prvi finale masters 1.000 na pesku. S porazom je hkrati prekinil niz osmih zmag, ki so mu prinesle naslov prejšnji teden v Barceloni.

Tako Đoković kot Thiem nista blestela na današnjem obračunu, Srb pa je bil v ključnih trenutkih bolj osredotočen in tako prišel do zmage.

Đoković ni dobro začel srečanja, Thiem je že v tretji igri prišel do priložnosti za brejk (1:2), a v šesti igri je tudi Thiem izgubil servis (3:3). Izenačena sta bila do konca, zmagovalec prvega niza pa je bil odločen v podaljšani igri, ko je Đoković izkoristil svoje izkušnje, kaznoval je vse napake nasprotnika. 13. igro je dobil s 7:2.

Đoković v teniški poslastici ugnal Thiema

V drugem nizu je Đoković po izgubljenem servisu zaostajal z 2:4, a je takoj za tem izkoristil priložnost za ribrejk in vrnil se je v igro. V enajsti igri je Novak spet odvzel servis Thiemu in v naslednji igri je serviral za zmago. Priložnost je po slabi igri zapravil, Thiem je izenačil na 6:6. Tenisača sta odigrala še eno podaljšano igro, tokrat je bil Srb boljši s 7:4.

Nadal trikrat zapored izgubil v polfinalu
Cicipas, ki je letos osvojil Estoril in Marseille, je postal igralec z največ zmagami v tem letu, Madrid pa bo že njegov četrti finale letos. Izgubil je le v Dubaju, kjer ga je premagal Roger Federer.

Dominic Thiem je s porazom prekinil niz osmih zmag, ki so mu prinesle naslov prejšnji teden v Barceloni in skalp nad Rogerjem Federjem v četrfinalu Madrida. Foto: Reuters

Nadal je tretjič zapored obstal v polfinalu. V Monte Carlu je bil boljši Fabio Fognini, v Barceloni Thiem, tokrat pa 20-letni Grk.

Cicipas do šestih brejkov
Večerni obračun je trajal dve uri in 34 minut. V prvem nizu je Nadal kar trikrat oddal začetni udarec. Ključna je bila deveta igra, ko je Grk unovčil drugo priložnost za brejk. V deseti igri je po 30/40 nanizal tri točke zapored.

Nadal je najboljšo igro prikazal v drugem nizu, ko je osvojil štiri zaporedne igre. Številni španski navijači so mislili, da se bo Cicipas zlomil pod velikim pritiskom v odločilnem nizu. Zgodilo se je ravno nasprotno. Prikazal je sijajno igro, odlično je vračal močne forhende Nadala. Španec je v peti in sedmi igri izgubil začetni udarec. V osmi igri je Grk serviral za zmago, a osvojil je le točko. V deveti igri se je zbral in unovčil četrto zaključno žogo.

Cicipas je zbral manj točk (87:93), zadel pa je kar 32 "winnerjev". Finalni obračun v Caji Magici bo v nedeljo ob 18.30.

Bertsenova zmagala, Halepova ostala brez številke ena
V finalu ženskega turnirja v Madridu je Nizozemka Kiki Bertens s 6:4 in 6:4 premagala Romunko Simono Halep.

Kiki Bertens bo v ponedeljek postala najvišjeuvrščena nizozemska igralka v zgodovini lestvice WTA. Skočila bo na četrto mesto. Foto: Reuters
Bertensova turnir dobila brez izgubljenega niza

Bertensova, ki je lani v Madridu izgubila v finalu, je prva igralka, ki je turnir Mutua Open osvojila brez izgubljenega niza, s tremi "asi" pa je zdaj tudi igralka z največ neubranljivimi začetnimi udarci v tej sezoni.

Na drugi strani je Simona Halep, dvakratna zmagovalka Madrida (2016, 2017), zapravila priložnost, da bi v ponedeljek znova postala prva igralka sveta. Za vrnitev na prestol je potrebovala zmago, tako pa bo še vsaj en teden na vrhu ostala Japonka Naomi Osaka.