20-letna Marta Kostjuk je s 14 leti osvojila mladinski turnir v Melbournu. Tudi med članicami se je že dokazala, lani se je na Rolandu Garrosu uvrstila v osmino finala. Foto: EPA

20-letna Marta Kostjuk, deseta nosilka turnirja, sicer 72. igralka sveta, je v prvem nizu popolnoma prevladovala v obračunu proti drugi najboljši slovenski igralki, ki na lestvici WTA zaseda 82. mesto. Konjičanka se je zbrala na začetku drugega niza, ko je povedla s 3:0. Po vodstvu s 4:1 je znova popustila, v sedmi in enajsti igri je izgubila začetni udarec.

Kaja Juvan zapravila vodstvo v obeh nizih
Juvanova je bila sedma nosilka turnirja, uvodoma pa je doživela grenek poraz. 17-letna Kanadčanka Cadence Brace, ki na lestvici WTA zaseda 646. mesto, se je v prvem nizu vrnila po zaostanku z 1:3. odločilni odvzem servisa pa ji je uspel v 12. igri.

Tudi v drugem nizu je Ljubljančanka povedla z 2:0, nato pa popolnoma popustila. Kanadska najstnica je osvojila pet iger zapored in unovčila peto zaključno žogo po uri in 32 minutah.