Glavni urednik državnega časopisa Global Times Hu Šidžin je na Twitterju objavil kratek video Peng na odprtju mladinskega turnirja v Pekingu. V videu je videti, kako občinstvo z aplavzom pozdravlja posebne goste turnirja, ki jih prireditelji kličejo poimensko, in med njimi je tudi Peng. Ta je sicer pomahala občinstvu, ni pa spregovorila. Nastale so tudi nove fotografije.
Isti medij in urednik sta že v soboto objavila video o igralki, v katerem se zagotavlja, da igralka živi normalno življenje, v petek pa prve fotografije. Pri WTA-ju pa ostajajo skeptični. V videu je bil posnetek igralke pri večerji s prijatelji in trenerjem, ki naj bi dokazal, da je kitajska specialistka za igro dvojic na varnem in v prestolnici uživa normalno življenje.
Vodja WTA-ja ni prepričan
Kitajske oblasti še vedno niso potrdile, kje je izginula teniška igralka. Za prejšnje fotografije in video pa velja, da ni bilo mogoče neodvisno potrditi, kdaj in kje so bile posnete, zato pri Mednarodnem združenju teniških igralk WTA s svojimi ocenami ostajajo zadržani.
Steve Simon, predsednik in izvršni direktor Ženskega teniškega združenja (WTA), je v odgovoru na posnetke dejal: "Čeprav je pozitivno, da jo vidimo, ostaja nejasno, ali je svobodna in sposobna sama sprejemati odločitve in ukrepati brez prisile ali zunanjega vmešavanja."
Člana politbiroja obtožila posilstva
Zdaj 35-letne nekdanje prve igralke sveta v ženskih dvojicah in dvakratne zmagovalke turnirjev za grand slam do tega konca tedna ni bilo videti v javnosti, odkar je 2. novembra Žang Gaolija obtožila spolnega napada.
Peng Šuai je v daljši objavi na Weiboju, Twitterju podobnem družbenem omrežju na Kitajskem, zapisala, da jo je Žang prisilil v seks, potem ko jo je pred tremi leti povabil v svojo hišo, da bi z njim in njegovo ženo igrala tenis. Le pol ure pozneje je bila njena objava izbrisana. Niti Žang, nekdanji podpredsednik kitajske vlade, niti zdajšnja kitajska vlada nista komentirala obtožb Peng, razpravo o tej temi pa so na kitajskem spletu, ki je močno cenzuriran, onemogočili.
Odpoved vseh WTA-turnirjev na Kitajskem?
Podporo so ji med drugimi izrazili nekdanji in zdajšnji igralci in igralke tenisa, Bela hiša ter komisija športnikov Mednarodnega olimpijskega komiteja. V primer izginule kitajske teniške igralke Peng Šuai se je odločno vključilo tudi združenje teniških igralk WTA. Kitajski je zagrozilo z odvzemom vseh turnirjev. Pri tem ne gre spregledati, da je prav kitajski trg v tem trenutku med najpomembnejšimi za WTA. Med drugim je Šenzen potrjen kot gostitelj zaključnega turnirja najboljše osmerice igralk za obdobje 2019–2028, denarne nagrade pa so tam zvišali s sedmih na 14 milijonov dolarjev.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje