Kaja Juvan je izkoristila drugo zaključno žogo in se prebila v 2. krog domačega turnirja. Po dvoboju ni mogla skriti solz, uspeh je doživljala zelo čustveno. Foto: Teniška zveza Slovenije

Kaja Juvan je izkoristila štiri od petih priložnosti za brejk, Francozinja tri od šestih. Odstotek prvega servisa je bil pri Slovenki precej višji (70 odstotkov) kot pri šesti nosilki (44 odstotkov).
"Veliko mi pomeni ta zmaga, za menoj je težko obdobje."

Ob zaostanku z 2:5 v prvem nizu ni kazalo na ugoden razplet, a je nato Kaja Juvan osvojila naslednje štiri igre, pri čemer je izgubila le dve točki. Suverena predstava ji je opazno dvignila samozavest, napak je bilo vse manj. V 12. igri je imela že žogo za niz, a se je nasprotnica rešila v podaljšano igro. Tam je spet prevladovala Kaja Juvan (vodstvo s 6:3) in podaljšano igro dobila s 7:5.

Drugi niz je prinesel izenačen in kakovosten obračun, obe igralki sta bili dolgo zanesljivi na svoj servis. Alize Cornez, ki je v karieri zaslužila že skoraj 10 milijonov dolarjev, je v osmi igri popustila, Kaja Juvan ji je vzela servis in nato v deveti igri izkoristila drugo zaključno žogo.

Kaja Juvan odlično opravila s prvo oviro

S tem je obetavna slovenska igralka končala negativen niz, ko se je ubadala s številnimi težavami. Nazadnje je izpadla v 1. krogu New Yorka. V drugem krogu jo čaka lanska zmagovalka Portoroža, Italijanka Jasmine Paolina.

Zmagovalka Wimbledona Kazahstanka Jelena Ribakina se je morala zelo potruditi, da je preskočila prvo oviro. Po treh urah in 22 minutah je s 6:7 (4), 6:4 in 7:6 (8) premagala Nemko Lauro Siegemund.

Torkov spored je sklenila Tamara Zidanšek, ki jo je za uvod čakal dvoboj z Rusinjo Zaharovo. Prvi niz je po 45 minutah dobila Zidanšek s 6:4. Rešila je štiri od šestih žog za brejk. Do sedme igre sta bili obe igralki neprepričljivi na svojem servisu (po dva brejka na vsaki strani), Tamara Zidanšek pa je takrat povedla s 4:3 in, kljub nekaj nervoze v deseti igri, dobila uvodni niz. V drugem nizu je sledil mrtvi tek do 9. igre, ko je Slovenki uspel odvzem začetnega udarca brez izgubljene točke. V naslednji igri si je priigrala žogico za končno zmago in jo tudi izkoristila.