Dominic Thiem je izzivalec Novaka Đokovića, ki pa ima medsebojno celo slabši izkupiček. Avstrijec proti Srbu namreč vodi s 3:2, pri čemer je tudi dobil zadnji dvoboj na trdi podlagi na ATP-finalu v Londonu. Foto: Reuters

Po dveh finalih Roland Garrosa v Parizu (2018 in 2019) se je Dominic Thiem uvrstil že v tretji finale na turnirjih velike četverice, medtem ko bo moral Alexander Zverev še počakati na svoj prvi veliki naslov. V devetem medsebojnem soočenju je Avstrijec že sedmič premagal štiri leta mlajšega Nemca.

Thiem: V finalu grand slamov me vedno čaka kralj

Prvi Avstrijec v finalu Melbourna
"To je bila neverjetna tekma, dve podaljšani igri, tako težko in izenačeno je bilo. Skoraj nemogoče je bilo zlomiti Zvereva. To, da sem se uvrstil v finale, je res neverjetno. Kakšen začetek sezone zame,"
je bil po koncu navdušen Thiem, ki je postal prvi Avstrijec, ki bo zaigral v finalu v Melbournu.

Dober začetek Nemca
Prvi niz je po 40 minutah igre s 6:3 pripadel Alexandru Zverevu. Odpovedal je začetni udarec Dominica Thiema, ki si je privoščil kar tri izgubljene igre. Že začelo se je slabo, a je Avstrijec še odgovoril z rebrejkom. Uvodni niz se je prelomil pri 3:3, ko je Zverev suvereno prišel do brejka, na svoj servis pa ni Thiemu dopustil niti točke. Za piko na i je Nemec še enkrat odvzel servis Avstrijcu za 6:3.

Sasha Zverev je do polfinala izgubil le en niz, povedel proti Dominicu Thiemu, a nato je njegov servis začel popuščati. Foto: Reuters

Tehtnica na stran Avstrijca
Drugi niz je ponudil obratno sliko. Tokrat je Thiem kradel nasprotniku igre, Zverev pa se je vračal, a po izenačenju na 3:3 je takoj spet izgubil servis. Pri zaostanku 4:5 je imel 22-letnik iz Hamburga dve priložnosti za brejk za izenačenje, a se 26-letnik iz Dunajskega Novega mesta ni dal in zaključil niz s 6:4 ter izenačil dvoboj.

Tretji niz se je zaključil s podaljšano igro, v kateri je popolnoma prevladal Thiem, ki je s 7:3 prišel do 7:6 in vodstva v polfinalu. Avstrijec je začel bolje, odvzel igro Nemcu, ki pa se je znova pobral. Zverev je imel v deseti igri 3. niza veliko priložnost: dve žogici za brejk in niz, a je Thiem ostal hladnokrven.

Thiem v nedeljo po prvi grand slam proti Đokoviću

Drugi zaporedni tie-break Thiemu
Četrti niz je bil popolnoma izenačen, saj ni bilo nobenega brejka, celo ni bilo niti ene same priložnosti za odvzem servisa. Vse se je odločalo v tie-breaku, kjer pa se je dotedanji potek niza obrnil na glavo. Zverev je izgubil točke na prve tri svoje servise, Thiem na dva od treh, nato pa si priigral ogromno prednost 6:3 in tri zaključne žogice. Prvo je Zverev z bombo ubranil, drugo je že imel na dosegu roke, a se je Thiem rešil in izvlekel zmagovito točko.

7:6 (1), 6:4, 6:3

Drugi nosilki sta bili prepričljivo boljši od prvih nosilk v finalu ženskih dvojic. Naveza Babos-Mladenović je potrebovala le dobro uro igre za svoj skupni tretji naslov na turnirjih za grand slam. Foto: Reuters

Sedmi naslov med dvojicami za Mladenovićevo
Madžarka Timea Babos in Francozinja Kristina Mladenović sta slavili v konkurenci dvojic na teniškem odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu. Drugi nosilki sta v finalu gladko s 6:2, 6:1 ugnali prvopostavljeno tajvansko-češko navezo Su Wei Hsieh/Barbora Strycova.

To je že tretji naslov za Madžarko in Francozinjo, odkar igrata skupaj, Mladenovićeva pa ima še en naslov z rojakinjo Caroline Garcia iz Pariza leta 2016. Mladenovićeva in Baboseva sta pred letošnjim naslovom v Melbournu v deželi tam spodaj slavili še pred dvema letoma, najboljši pa sta bili tudi v Wimbledonu leta 2014. Mladenovićeva ima na turnirjih velike četverice tudi dva naslova med mešanimi dvojicami.

Ženske dvojice, finale:

BABOS/MLADENOVIĆ (MAD/FRA/2) - HSIEH/STRYCOVA (TAJ/ČEŠ/1)
6:2, 6:1

Falknerjeva poražena v finalu dvojic med mladinkami

17-letna Živa Falkner je skupaj z Britanko Matildo Mutavdzic izgubila v finalu mladinskega turnirja dvojic za dekleta na teniškem odprtem prvenstvu Avstralije. V finalu sta bili po 51 minutah s 6:1 in 6:2 boljši Filipinka Alexandra Eala in Indonezijka Priska Madelyn Nugroho.