21-letna Tamara Zidanšek prvič nastopa na glavnem turnirju Wimbledona. Foto: EPA

21-letna Zidanškova je ugnala nekdanjo finalistko (2014) turnirja na "sveti travi" Bouchardovo. V prvem nizu je Zidanškova dvakrat izgubila servis, a ga sama trikrat odvzela nasprotnici, zadnjič v osmi igri za 5:3. Malo pozneje je na svoj niz potrdila zmago. V drugem nizu je bila slika obrnjena, Bouchardova je s tretjim brejkom v 12. igri slavila s 7:5.

Končno razmerje točk 109:107, brejki 10:9 za Zidanškovo
Odločitev o zmagovalki je tako padla v tretjem nizu, kjer sta si nasprotnici serijsko odvzemali servis. Na koncu je bila bolj zbrana Zidanškova, ki je do odločilnega brejka prišla v 13. igri za vodstvo s 7:6. Malo pozneje pa je na svoj servis dobila niz z 8:6 po dveh urah in 22 minutah igre. Končno razmerje točk 109:107, brejki 10:9. Zidanškovo v drugem krogu čaka 15. nosilka Kitajka Šiang Vang, ki je uvodoma premagala Belorusinjo Vero Lapko s 6:2 in 6:2. Zidanškova z Vangovo še ni igrala.

Juvanova v drugem krogu z Američanko Sereno Williams
Juvanova, 133. igralka sveta in mladinska olimpijska prvakinja, je strla Pliškovo, 94. na lestvici WTA, s 6:4, 2:6 in 6:4. 18-letna Slovenka je v prvem nizu dokaj gladko opravila s tekmico. Odvzela ji je servis v tretji in peti igri za vodstvo s 5:1. Pliškova se je sicer vrnila na 4:5, a je nato Juvanova dobro servirala za 6:4. V drugem nizu je Čehinja naredila dva brejka in gladko dobila niz, v tretjem pa je mlada Slovenka že v prvi igri odvzela servis tekmici in prednost obdržala do konca. Dvoboj je trajal uro in 41 minut. Končno razmerje točk je bilo 95:92 za Čehinjo, brejki 3:3. Juvanovo zdaj čaka enajsta nosilka Američanka Serena Williams, ki je izločila Italijanko Giulio Gatto Monticone. Serena je sedemkratna zmagovalka Wimbledona.

Aljaž Bedene je dobro začel dvoboj, nato pa popustil. Foto: Reuters

Bedene dobil uvodni niz, nato tri izgubil
Slabši torek je za Aljažem Bedenetom, ki ga je 3:6, 6:3, 6:2 in 7:6 premagal Italijan Matteo Berrettini.

V prvem slovenskem obračunu torkovega popoldneva je Bedene uvodni niz dobil s 6:3. Odločilna je bila četrta igra, ko je Bedenetu uspel edini brejk v 40 minut dolgem nizu. Tudi v drugem nizu je Bedene dobro začel, saj je povedel z 2:0, a nato izgubil kar pet zaporednih iger, Italijan je niz dobil s 6:3.

V tretjem sta Berrettiniju uspela dva brejka, v tretji in sedmi igri, za zmago s 6:2. Odločitev je nato padla v podaljšani igri četrtega niza. Bedene je izgubil uvodno točko na svoj servis, nato pa še osmo, s čimer je Berrettini povedel s 6:2, malo pozneje pa niz dobil s 7:6 oziroma 7:3.

Osemkratni zmagovalec Wimbledona Roger Federer je za preboj v drugi krog s 3:1 v nizih porazil Južnoafričana Lloyda Harrisa. 37-letni Švicar se je že 17. leto zapored uvrstil vsaj v drugi krog. Foto: Reuters

Dvoboj je trajal skoraj tri ure, Italijan je Slovencu štirikrat odvzel servis, medtem ko ga je sam izgubil dvakrat. Končno razmerje točk je bilo 143:120 za Berrettinija, brejki 4:2. 23-letni Italijan je tako potrdil, da je v dobri formi, saj je pred kratkim na lestvici ATP splezal na 20. mesto, v Wimbledonu pa je 17. nosilec.

Querrey domov poslal Thiema
V moški konkurenci je Američan Sam Querrey pripravil veliko presenečenje, saj je s 6:7, 7:6, 6:3 in 6:0 izločil petega nosilca Avstrijca Dominica Thiema. Kot pravi Thiem, je tekmo odločil "brejk" v tretjem nizu pri izidu 4:3. "Do takrat sem igral odlično. Sam je nato izkoristil prvo žogico za odvzem servisa. Po tem sem bil nekako jezen, na igrišču pa ni šlo nič več po načrtih."

Izgubljeni niz predramil Federerja
Švicar Roger Federer je s 3:6 izgubil uvodni niz proti 22-letnemu Južnoafričanu Lloydu Harrisu, nato pa postavil stvari na pravo mesto za slavje s 6:1, 6:2 in 6:2.

Kyrgios zabaval občinstvo v Wimbledonu

"Res sem imel na začetku nekaj težav. Noge sem imel 'zmrznjene' in žogica nikakor ni hotela tja, kamor sem si želel. Lloyd pa je dobro zadeval, stvari so se hitro odvijale in postal sem nervozen. Lloyd je res igral dober tenis in zelo sem se moral potruditi za preobrat," je po dvoboju povedal letos drugopostavljeni Švicar, ki je v Wimbledonu dosegel že 96. posamično zmago.

Lahko dela Nadala, Kyrgios bo najbrž težji zalogaj
Lažje delo kot Federer je imel tretji nosilec Španec Rafael Nadal, ki je Japonca Juičija Sugito odpravil gladko, v treh nizih s 6:3, 6:1 in 6:3. Nadal se bo v drugem krogu pomeril z Avstralcem Nickom Kyrgiosom, ki je rojaka Jordana Thompsona ugnal s 7:6 (4), 3:6, 7:6 (10), 0:6 in 6:1. Avstralec je še enkrat pokazal izjemna nihanja v igri, a dosegel tudi 23 asov. Obračun Nadala in Kyrgiosa bo najbrž tako in drugače spektakularen.

Bartyjeva napredovala, Šarapova predala
Uspešna pa je bila tudi vodilna igralka s svetovne jakostne lestvice Avstralka Ashleigh Barty, ki je Kitajko Ženg Saisai premagala s 6:4 in 6:2. Manj sreče pa je imela zmagovalka iz leta 2004 Rusinja Marija Šarapova, ki je proti Francozinji Pauline Parmentier dvoboj pri izidu 6:4, 6:7 (4) in 0:5 zaradi poškodbe leve roke predala.