Aljaž Bedene ni bil uspešen na sončnem dvojčku. Tudi v Indian Wellsu je izpadel v 1. krogu. Foto: EPA

Prvi niz je Bedene izgubil s 6:3. V drugem je - potem ko je v drugi igri Francozu odvzel servis - povedel s 3:0, izenačil pa s tremi oddanimi igrami. A v odločilnem nizu je bil spet prepričljivejši Humbert, ki je Bedeneta izločil s 6:3.

Za 32-letnega Ljubljančana je bil to drugi dvoboj po več kot polletni odsotnosti zaradi zdravstvenih težav. Na prejšnjem turnirju v Indian Wellsu v prvi polovici marca je izgubil proti 75. igralcu na svetu, Poljaku Kamilu Majchrzaku.

Bedene se od Miamija poslavlja po prvem krogu

Zidanškova osvojila le pet iger
Tamara Zidanšek je bila v 1. krogu prosta, saj je 19. nosilka turnirja. Vera Zvonarjova, ki se je v glavni žreb prebila skozi kvalifikacije, je v 2. krogu izločila Konjičanko s 6:3 in 6:2 po uri in pol.

Najboljša slovenska igralka ni ujela pravega ritma z osnovne črte. V prvi igri je na svoj servis osvojila le točko, v peti igri pa je začetni udarec oddala celo brez dobljene točke. 37-letna Rusinja je imela že priložnost za 5:1, vendar je izgubila servis. Zidanškova je znižala na 4:3, nato pa v deveti igri še tretjič izgubila servis in s tem tudi uvodni niz.

V drugem nizu je le v drugi igri uspela zadržati servis, nato pa ga je še trikrat izgubila. Ogromne težave ji je povzročal tudi drugi servis, dobila je le tretjino vseh točk.

Končno razmerje v osvojenih točkah je bilo 66:48. Zvonarjova se je leta 2010 uvrstila v finale Wimbledona in tudi v finale Odprtega prvenstva ZDA v New Yorku. Pred 12 leti je bila že druga igralka sveta. Uspešno se je vrnila po rojstvu hčerke Eveline leta 2016. Trenutno je na 117. mestu lestvice WTA.

Osaka v Miamiju končno do zmage nad Kerberjevo

Prva nosilka Sabalenka izpadla
Presenetljivo je izpadla prva nosilka Arina Sabalenka. Romunka Irina Begu je bila boljša s 6:4 in 6:4. Belorusinja letos ne najde prave forme, znova je imela ogromne težave s servisom, naredila je osem dvojnih napak. Poslovila se je tudi tretja nosilka Anett Kontaveit, s 6:0, 3:6 in 6:4 jo je ugnala Američanka Ann Li.

Med dvojicami bo zaigrala tudi Andreja Klepač s stalno partnerko Darijo Jurak iz Hrvaške, s katero sta peti nosilki turnirja.