Prenos izločilnih bojev iz Carezze bo po 13.10 na TV Slovenija 2.
Slovenski tekmovalci, v ekipi bodo tudi letos Tim Mastnak, Rok Marguč, Žan Košir in Gloria Kotnik, vanjo vstopajo z novim vodstvom, vodenje odbora za deskanje pri Smučarski zvezi Slovenije (SZS) je prevzel Jože Torkar. Torkar je v glasovanju premagal Matevža Petka, nekdanjega svetovnega podprvaka v akrobatskih skokih. V odboru je tudi nekdanja uspešna tekmovalka Polona Zupan, po septembrskem odstopu Jureta Hafnerja pa je začasno trenersko vlogo začasno prevzel Italijan Meinhard Erlacher, nekdanji deskar.
Z novim trenerjem so se deskarji dobro ujeli
Južni Tirolec, s katerim so tekmovalci zelo zadovoljni, bo delo opravljal le do konca leta, se pa dogovarjajo, da bi delo spet prevzel pozneje, predvsem si ga želijo za predolimpijsko in olimpijsko sezono. "Praktično smo bili čez noč prisiljeni iskati novega trenerja. Na začetku smo bili skeptični, Erlacherja nismo dobro poznali, a zdaj smo presenečeni, kako smo se dobro ujeli. Očitno je neka višja sila hotela, da se najdemo skupaj. Treningi so bili res dobri, on tukaj v Italiji pozna vsak hribček, pozna vse šefe smučišč in nam je zagotovil res dobre pogoje," je dejal Košir.
"A vse to bo treba dokazati na tekmah, drugače to ne bo štelo nič. Treningi so nekaj, tekme pa povsem nekaj drugega, to vidimo v formuli, na smukih in v nekaterih drugih športih. Smo pa optimisti, z vsemi, s katerimi smo se primerjali, smo bili vsaj enakovredni, če ne hitrejši," je z novim vodjo stroke ter pripravljenostjo zadovoljen Košir, najizkušenejši v slovenski vrsti, ki je za MMC povedal, da je še vedno dovolj dober za kakšne stopničke svetovnega pokala, ne pa, da bi bil na prav vsaki tekmi v igri za zmago.
Najbolj konstanten trenutno Žan Košir
Po informacijah iz slovenskega tabora trenutno prav on kaže najbolj konstantne predstave. "Primerjave kažejo, da je najhitrejši oziroma najbolj konstanten. Zato napovedujem, da bo vsaj v uvodu najboljši Slovenec," je priznal Marguč, drugi najstarejši slovenski tekmovalec, nekdanji svetovni prvak, ki je lani ob koncu sezone kazal odlično formo, kar mu je dodalo dodaten zagon za delo. "V prejšnjih letih sem imel obilo smole z zdravjem, žal se to nadaljuje. Pred 14 dnevi me je zagrabilo v križu, tako da na prvih tekmah še ne pričakujem odmevnih rezultatov. A menim, da smo dobro trenirali, imam dobre občutke, ki sem jih prenesel s konca lanske sezone. Prav zaradi teh občutkov nisem menjal opreme, tekmoval bom z lansko," je dejal Celjan, ki je navdušen nad novico, ki sicer še ni uradno potrjena, da bo na olimpijskih igrah 2026 tekma v Cortini in ne v Livignu, kar je bil prvoten načrt. V Cortini bo sicer to soboto tudi nočna tekma svetovnega pokala.
Mastnak: Verjamem, da bo vsaj en Slovenec pri vrhu
Mastnak se je slovenski ekipi pridružil šele v Italiji, tako da veliko primerjav s Slovenci ni imel, se je pa na uspešnih treningih na Švedskem, kjer je naredil vse, kar je načrtoval, lahko primerjal z Nemci, s katerimi v zadnjih letih trenira, Italijanom Rolandom Fischnallerjem in Bolgarom Radoslavom Jankovom, ki sta prav tako vadila z njimi.
"S teh treningov oziroma simulacij tekem imam pozitiven izplen, to mi daje dober občutek in samozavest. Prav tako vem, kako se v Carezzi pride do dobrega rezultata, tu sem že zmagal, pa bil na tekmi, ki je potem odpadla, najhitrejši v kvalifikacijah. Je pa veliko odvisno od pogojev na progi," je povedal Mastnak. "Verjamem, da bo vsaj en Slovenec pri vrhu. Vem, da smo vsi hitri, vsi smo dobitniki kolajn z največjih tekmovanj. Z uspehi si podajamo štafetno palico, enkrat je boljši eden, drugič drugi. Bomo videli, kako bo na letošnjih tekmah. Vsak zase si želi biti najboljši in bo to poskušal tudi pokazati, je pa trening eno, tekma pa drugo," olimpijski podprvak trenutno ne želi napovedovati, kdo od Slovencev bo imel letos glavno vlogo.
Visoka pričakovanja ima tudi Gloria Kotnik
Visoka pričakovanja ima tudi edina slovenska predstavnica v svetovnem pokalu Kotnik. Lani je v Cortini dosegla prvo zmago v svetovnem pokalu, a se je pozneje spet poškodovala. Tako se je na novo sezono spet morala pripravljati po prilagojenem programu, a je na to že vajena, tako da posebne drame iz tega ne dela. Tudi pričakovanj, ki jih sicer raje drži za sebe, ni zmanjšala. "Seveda imam visoke cilje, ki pa jih nerada delim z javnostjo, ker imam občutek, da si s tem ustvarjam dodaten pritisk. Glede na pretekle sezone pa je jasno, da se želim osredotočiti na skupni seštevek svetovnega pokala," pa je sramežljivo svoj glavni cilj v sezoni brez velikega tekmovanja izpostavila bronasta z olimpijskih iger v Pekingu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje