Sovodja AfD-ja Alice Weidel je dejala, da je AfD, ki nasprotuje priseljevanju, tarča obrekovanj, da pa ji protesti in negativno poročanje medijev dolgoročno ne bodo škodili, temveč jo bodo okrepili.
Drugi sovodja stranke Tino Chrupalla je ocenil, da gre pri množičnih protestih, ki so proti skrajni desnici v minulih tednih potekali po Nemčiji, za "odvračanje pozornosti od resničnih težav v Nemčiji". Vlado kanclerja Olafa Scholza je obtožil, da skuša proteste izkoristiti za to, da bi jezo javnosti preusmerila na opozicijo.
Vodja poslanske skupine AfD-ja Bernd Baumann pa je ocenil, da pomenijo protesti zadnji poskus "nekaj sto tisoč" političnih nasprotnikov AfD-ja, podpornikov levo usmerjenih zelenih, pred septembrskimi deželnimi volitvami, medtem ko ima AfD deset milijonov volivcev. Na volitvah v Brandenburgu, Turingiji in Saški pričakuje zmago AfD-ja, kot ji trenutno napovedujejo ankete.
Povod za proteste, ki so se v Nemčiji začeli pred tedni, je razkritje tajnega sestanka skrajnih desničarjev v Potsdamu novembra lani, na katerem so bili med drugim člani AfD-ja in najmanj dva predstavnika konservativne Krščansko-demokratske unije (CDU), na njem pa so govorili o množični deportaciji migrantov oz. remigraciji.
Po ocenah policije se je po vsej državi minuli konec tedna udeležilo več kot pol milijona ljudi, pred tem pa tudi že milijon in pol.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje