Torkova ugrabitev dijakov se je zgodila skoraj tri leta po tem, ko so v Dapčiju džihadisti ugrabili 111 učenk, ter šest let po tem, ko so v Čiboku ugrabili 276 deklet.
Enemu od ugrabljenih učiteljev in še nekaj dijakom je sicer uspelo pobegniti.
V iskalni akciji tudi policisti in vojaki
Nigerijski predsednik Muhamadu Buhari je v reševalno akcijo že vpoklical vojsko in policijo, so sporočili iz predsednikovega urada.
S težkim orožjem oborožene kriminalne združbe, ki si jim dali vzdevek banditi, so v zadnjih letih okrepile napade v severozahodni in osrednji Nigeriji. Napade spremljajo ugrabitve za odkupnino, posilstva in ropanja.
Pred dvema mesecema ugrabljenih 300 dijakov
Pred dvema mesecema so v Kankari v sosednji zvezni državi Katsina ugrabili več kot 300 dijakov. Po pogajanjih z nigerijsko vlado so jih pozneje izpustili.
Ugrabiteljske tolpe na severozahodu in v osrednji Nigeriji so le eden od številnih izzivov, s katerimi se spoprijema najbolj naseljena afriška država. Nigerijske varnostne sile se poleg tega spopadajo tako z džihadisti na severovzhodu kot z etničnimi spopadi v osrednji Nigeriji ter pirati, ki napadajo tovorne ladje na jugu države.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje