Turista sta bila v skupini štirih dopustnikov z dvojnim francosko-maroškim državljanstvom, ki so se odpravili iz maroškega letovišča Saidia, poroča BBC, ki se sklicuje na maroške medije.
Po poročanju maroškega novičarskega portala Le360 sta bila dopustnika ubita v torek zvečer v bližini obalnega mesta Saidia, ki leži na severovzhodu Maroka.
Tretjega člana skupine je aretirala alžirska obalna straža, ki patruljira ob zaprti meji med severnoafriškima državama. Četrtemu članu skupine se je po poročanju francoske tiskovne agencije AFP uspelo vrniti v Maroko.
"Izgubili smo se, a smo nadaljevali, dokler se nismo znašli v Alžiriji," je povedal Mohamed Kissi, čigar brat Bilal je bil ubit v incidentu. Pojasnil je, da je skupini zmanjkalo goriva.
Da so v Alžiriji, so vedeli, potem ko jim je nasproti pripeljal črn alžirski čoln, tisti na krovu pa so "streljali na nas", je še dejal po poročanju BBC-ja.
Kissi je zanikal, da je skupina poskušala pobegniti, ko jih je odkrila obalna straža, in za maroške medije povedal, da je njegov brat poskušal govoriti s predstavniki obalne straže, preden so ga ustrelili. Sam je, kot je pojasnil, poskušal plavati nazaj v Saidio, na poti pa ga je rešila maroška mornarica.
Eden izmed četverice, ki ga je alžirska obalna straža aretirala, je še vedno v rokah alžirskih oblasti in je v sredo po poročanju medijev stopil pred tožilca. Druge podrobnosti za zdaj niso znane.
Francija je v zvezi z incidentom, o katerem so dan prej poročali maroški mediji, danes potrdila, da je bil eden izmed njenih državljanov ubit v Alžiriji.
Zunanje ministrstvo v Parizu je sicer poročalo o smrti zgolj ene osebe, ne da bi navedlo okoliščine smrti in razkrilo njeno identiteto. Kot je še navedlo, je bil en njihov državljan zaprt po incidentu, v katerega je bilo vpletenih več francoskih državljanov, poroča AFP.
Spletni portal Le360 je moška, ki naj bi bila ubita v incidentu, identificiral kot Bilala Kissija in Abdelalija Mechouerja.
Incident je povzročil jezo v Maroku, potem ko je neki ribič objavil posnetek trupla, ki plava v morju.
Tiskovni predstavnik maroške vlade ni želel komentirati incidenta in je za AFP dejal, da je to "stvar pravosodja". Alžirska stran dogodka za zdaj ni komentirala.
Alžirija in Maroko imata dolgo zgodovino napetih odnosov, eno od spornih vprašanj med sosedama pa ostaja maroška okupacija Zahodne Sahare, ki si z Alžirijo na njenem zahodu deli kratko mejo.
Meja med Alžirijo in Marokom je bila zaprta leta 1994, Alžir pa je vezi z Rabatom zaradi domnevnih sovražnosti pretrgal pred dvema letoma.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje