Prisluhi zajemajo več telefonskih pogovorov med Berlusconijem in Valterjem Lavitolo, nekdanjim urednikom časopisa L'Avanti, ki je trenutno eden izmed preiskovancev v primeru Tarantini in se skriva v tujini.
Sodišče v Bariji je pred kratkim razpisalo nalog za njegovo aretacijo, saj naj bi preiskovancem lagal o naravi transakcij med Berlusconijem in Gianpaolom Tartinijem, ki je dobavljal prostitutke za zloglasne Berlusconijeve zabave.
Berlusconi v enem izmed pogovorov Lavitoli pojasnjuje, da danes v Italiji ljudje in parlament ne štejejo nič, da je vsa oblast v rokah sodnikov, ki se zanašajo na podporo La Repubblice ter vseh drugih levičarskih časopisov in tujega tiska.
Zato Berlusconi kot edino rešitev vidi "pravo revolucijo", z milijoni ljudi na ulicah, ki bodo napadli milansko sodno palačo in zasedli prostore La Repubblice.
Italijanska opozicija se je že odzvala na objavo prisluhov, največja opozicijska Demokratska stranka je premierjeve pozive k revoluciji in obtožbe na račun medijev označila kot nevredne njegovega položaja.
Z zakonom nad objavljanje prisluhov
Berlusconi skuša z zakonom omejiti oziroma preprečiti objavljanje prisluhov, ki jih italijanski časopisi redno objavljajo, vendar mu zakona doslej ni uspelo spraviti skozi zakonodajni postopek.
Zakonu nasprotujejo tudi novinarske organizacije in različna družbena gibanja, ki menijo, da bi z njim omejili dostop do informacij, ki razkrivajo korupcijo in druge afere v politično-gospodarskem vrhu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje