"V skupnih napadih ruskih in sirskih vojaških letal na več območij, vključno z mestom Idlib in taboriščem za razseljene na severu mesta, je umrlo 11 civilistov," je sporočil Sirski observatorij za človekove pravice, ki ima sedež v Londonu in dodal, da je bilo ob tem v napadih ranjenih več deset ljudi.
Novi spopadi so na severozahodu Sirije izbruhnili v sredo, ko so islamistični uporniki nepričakovano napadli tamkajšnje položaje sirske vojske in nato bliskovito prevzeli nadzor nad mestom Alep. Prvič po letu 2012 se je zgodilo, da je sirska vojska izgubila nadzor nad drugim največjim mestom v državi.
Pri protiofenzivi sirski vojski pomagajo predvsem ruska vojaška letala. V nekaj več kot petih dneh novih spopadov v državi, kjer državljanska vojna sicer traja že od leta 2011, je bilo ubitih več kot 370 ljudi, med njimi več deset civilistov.
Sirski opozicijski voditelj Hadi Al Bahri je ob tem dejal, da se uporniki ne bodo nehali boriti proti sirski vladi, dokler se trenutna oblast ne bo zavezala procesu Združenih narodov in politični tranziciji. "Če se bo to zgodilo, smo se pripravljeni začeti pogajati jutri," je dodal.
Podporo sirski vladi pod vodstvom predsednika Bašarja Al Asada pa je izrazila Kitajska, ki je sporočila, da podpira prizadevanja Damaska za ohranitev nacionalne varnosti in stabilnosti. "Kitajska si je pripravljena pozitivno prizadevati za preprečitev nadaljnjega poslabšanja razmer v Siriji," je še sporočilo zunanje ministrstvo v Pekingu.
Da nedavni dogodki v Siriji kažejo na potrebo po kompromisu med tamkajšnjo vlado in opozicijo, pa so sporočili iz Ankare. Dodali so, da je Turčija pripravljena prispevati k takšnemu dialogu, če bo treba. Turški zunanji minister Hakan Fidan je ob tem dejal, da Turčija še naprej podpira ozemeljsko celovitost Sirije.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje