Od marca leta 2003 je v Iraku umrlo že več kot 2.800 ameriških vojakov. Foto: EPA
Od marca leta 2003 je v Iraku umrlo že več kot 2.800 ameriških vojakov. Foto: EPA
V dveh eksplozijah avtomobilskih bomb je umrlo približno deset ljudi. Foto: EPA
Nasilje v Iraku ne pojenja

Bela hiša je sporočila, da se predsednik Bush veseli novih idej glede Iraka, vendar opozarja na previdnost, saj bi lahko prezgodnji umik okrepil upornike. Demokrati od Busha zahtevajo jasno sporočilo iraški vladi, da ameriška navzočnost ni večna in da bo potreben umik. Bush vztraja, da morajo biti Iračani najprej sami sposobni skrbeti za varnost države. Nekateri demokrati se zavzemajo za sklic mednarodne konference o Iraku, na kateri bi sodelovali tudi Iran, Sirija in Turčija.

Ubiti bodoči policisti
Dva samomorilska napadalca sta v Bagdadu napadla policijski izobraževalni center in pri tem ubila 35, ranila pa 58 ljudi. Napadalca, ki sta bila opasana z razstrelivom, sta se razstrelila med skupino mladih prostovoljcev, ki so se želeli pridružiti policiji. Ranjene so reševalci odpeljali v bolnišnico, opozarjajo pa, da se lahko število smrtnih žrtev še poveča.

V eksplozijah avtomobilskih bomb v Bagdadu in drugih iraških mestih je bilo ubitih že več kot deset ljudi, ameriška vojska pa je pridržala deset upornikov, ki naj bi bili povezani z najvišjimi člani Al Kaide.

Zajeli 50 talcev
V soboto zvečer so uporniki napadli več manjših avtobusov, pri tem so deset ljudi ubili, več kot 50 pa so jih zajeli. Samo v soboto je bilo v Iraku ubitih več kot 50 ljudi, policija pa je na različnih lokacijah v Bagdadu našla pet trupel, ki so imeli zavezane oči in noge in ki so kazali očitne znake mučenja.

Nasilje v Iraku ne pojenja