V Franciji je kar 81 odstotkov žandarjev odgovorilo, da bi volili skrajno desno političarko Marine Le Pen, poroča Guardian.
V Franciji, Belgiji, Nemčiji in na Madžarskem so nekdanji visoko rangirani policisti postali skrajno desni županski in/ali poslanski kandidati. V Veliki Britaniji je vrsta nedavnih primerov, v katere je bila vpletena Metropolitanska policija (Met), še dodatno skazila ugled policije, ki ji že dalj časa očitajo "institucionalni rasizem".
Med drugim so si policisti po WhatsAppu izmenjavali fotografije umorjenih temnopoltih sester, neka druga skupina policistov z osrednje londonske postaje pa se je šalila glede posilstva, pobijanja temnopoltih otrok in pretepanja njihovih žena.
Nad Metom so prejšnji mesec vzpostavili poseben nadzor po škandalih, ki so vključevali umor Sarah Everard pripadnika Metropolitanske policije, pregledovanje nedolžnih temnopoltih otrok, ki so se morali sleči do nagega pred policisti, in vrsto drugih neupravičenih preiskav, ko je šlo za temnopolte posameznike, vključno z olimpijsko sprinterko Bianco Williams.
"Filozofija razčlovečenja"
"Naš sklep je, da sta filozofija razčlovečenja in splošen občutek nekaznovanosti in upravičenosti, ki so ju izkazovali policisti v skupinah na WhatsAppu, simptom avtoritarnih teženj v policiji, kar bo številnim mučno prebrati," je povedala direktorica IRR-ja Liz Fekete. “Rasizem v policiji je postal globoko zakoreninjen, celotna agenda, ko gre za organizacijo policije, pa vse bolj skrajna.”
Ob tem izpostavlja, da številni policisti na Twitterju še vedno uporabljajo tudi posebne simbole in znake, ki se jih povezuje z belopoltim nacionalizmom, poročilo pa opozarja tudi na povezavo med rasističnimi nazori in operativno prakso, še posebej ko gre za rasno profiliranje.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje