Padec sovpada z zdrsom referenčnih cen plina na območju, ki so v tem obdobju padle za več kot 80 odstotkov, zaradi česar so se trgovci z utekočinjenim zemeljskim plinom raje odločili za prodajo v Azijo ali pa počakali, da se tečaji spet dvignejo, je poročala katarska tiskovna agencija QNA.
Leta 2022 je Evropa uvoz utekočinjenega zemeljskega plina povečala za več kot 60 odstotkov, da bi s tem nadomestila izgubo dobave plina po ruskih plinovodih, potem ko je Rusija napadla Ukrajino.
Evropa ima trenutno zaloge plina in povpraševanje je umirjeno, vendar bo morda morala zvišati cene, da bi v pripravah na zimo odtegnila pošiljke stran od tekmecev v Aziji, je še poročala QNA.
Izvršni direktor Mednarodne agencije za energijo (IEA) Fatih Birol je predtem opozoril, da kljub letošnjemu padcu cen plina v Evropi celina še "ni zunaj nevarnosti", saj se pričakuje porast povpraševanja po utekočinjenem zemeljskem plinu na Kitajskem, kar je še ostalo odvisnosti od ruskega plina, pa bi lahko v nadaljevanju leta poslabšalo evropsko energetsko krizo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje