Japonski mediji so upokojenko poimenovali po vrsti pajka, pri katerih samica po parjenju ubije samca. Foto: Pixabay
Japonski mediji so upokojenko poimenovali po vrsti pajka, pri katerih samica po parjenju ubije samca. Foto: Pixabay

Upokojenko so aretirali leta 2014, poleti pa se je na sodišču v Kjotu proti njej začelo sojenje zaradi treh umorov svojih partnerjev in enega poskusa umora. Čisako Kakehi je svojega 75-letnega moža in druga dva partnerja, stara od 70 do 80 let, prisilila, da so spili napitek, v katerem je bil cianid.

"Primeri so bili dobro pripravljeni. Bili so zviti in zlobni. Nimam druge izbire kot najvišje kazni," je dejala sodnica Ajako Nakagava. Sodnica je zavrnila obrambo, ki se je sklicevala na demenco, zaradi katere Čisako Kakehi ne bi mogla odgovarjati za svoje zločine.

Čisako Kakehi je v lovu na partnerje uporabljala ženitne posredovalnice, v katerih je izrecno iskala premožne moške brez potomcev. Japonka je ubila svoje partnerje, ko je postala dedinja njihovih zavarovalnih polic. Skupno je po umorih podedovala okoli milijardo jenov (7,6 milijona evrov), poroča BBC.

Svojega četrtega in zadnjega moža Isaoa Kakehija je leta 2013 ubila le mesec dni po poroki. Med obdukcijo so v njegovem telesu našli sledi cianida, kar je preiskovalce spodbudilo, da so raziskali tudi okoliščine smrti njenih drugih partnerjev.

V dveh primerih so našli dovolj dokazov, da je šlo za umor, obtožili pa so jo tudi poskusa umora partnerja, ki je pozneje umrl zaradi raka. Med 135-dnevnim sojenjem je sicer priznala umor svojega moža, a je pozneje priznanje preklicala. Njeni odvetniki so se na razsodbo nemudoma pritožili, zaradi česar bi lahko primer trajal še dolgo.

Morilska upokojenka je v japonskih medijih postala znana kot črna vdova, kar je poimenovanje po samici pajka, ki po parjenju ubije svoje partnerje.

Nepojasnjeno umrli tudi trije prejšnji možje
Zaradi nenadnega zastoja srca so kmalu po poroki umrli še njeni trije prejšnji možje, a za te primere tožilstvo ni vložilo obtožnice, saj mu ni uspelo zbrati nobenih dokazov. Na Japonskem obsodijo ljudi na smrt le zaradi umorov, običajno večkratnih, kazen pa izvedejo z obešanjem.