V okviru tako imenovanega sporazuma Trinity House si Berlin in London prizadevata poglobiti evropske varnostne vezi, predvsem zaradi vojne v Ukrajini.
Mesto tovarne, ki bo začela obratovati leta 2027, še ni določeno. Izdelovala bo topovske cevi za 120- in 155-milimetrske havbice ter britanski tank Challenger 3, je poročal Euronews. Obrambno ministrstvo je navedlo, da bo tovarna prinesla 400 delovnih mest in britanskemu gospodarstvu skoraj 500 milijonov funtov.
Tovarno bo z jeklom zalagalo podjetje Sheffield Forgemasters s severa Anglije.
"Podpis sporazuma Trinity House pomeni temeljno spremembo za evropsko varnost ter v odnosih Združenega kraljestva z Nemčijo," so sporočili z ministrstva za obrambo. "S sporazumom bosta Združeno kraljestvo in Nemčija v prihodnjih letih sodelovala z vrsto prelomnih obrambnih projektov na različnih področjih – zrak, kopno, morje, vesolje in kibernetika."
Državi bosta sodelovali tudi pri razvoju orožja dolgega dosega in brezpilotnih letalnikov.
Državi še načrtujeta izdelavo oklepnih vozil Boxer, skupne Natove vaje, nemška letala pa bodo sodelovala pri obrambi severnega Atlantika z letališča Lossiemouth na Škotskem. Načrtujeta še sodelovanje pri zaščiti podvodne infrastrukture na morskem dnu Severnega morja.
Nemčija in Velika Britanija sta trenutno drugi in tretji največji dobavitelj vojaške pomoči Ukrajini, takoj za ZDA. Velika Britanija je pred tem že sklenila obrambni sporazum s Francijo, medtem ko je to njen prvi pakt z Nemčijo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje