Svojo odločitev je utemeljila med drugim z zasebno situacijo, kot enega od razlogov pa je navedla tudi potrebno prenovo stranke, ki se je na zadnjih parlamentarnih volitvah komaj uvrstila v bundestag.

Hennig-Welsow je med razlogi za svoj odstop navedla zasebno situacijo. Ta ne dovoljuje, da bi bila "na voljo za svojo stranko z močjo in časom, ki je nujen v sedanjih razmerah", je sporočila na svoji spletni strani. Kot je pojasnila, ima osemletnega sina, ki jo potrebuje.

"A tudi Levica v tej situaciji potrebuje predsedujočo, ki je tam za stranko z vsem, kar ima," je zapisala.

Kot nadaljnji razlog za odstop je Hennig-Wellsow navedla nujno prenovo stranke, "ta prenova pa potrebuje nove obraze, da bo verodostojna". Pretekli meseci so bili eno najtežjih obdobij v zgodovini naše stranke, je spomnila in obenem poudarila, da si Levica zasluži, da jo vodijo ljudje, ki bodo podpornikom stranke in njenim članom ponovno vlili pogum.

Hennig-Welsow je omenila tudi obravnavo seksizma v strankinih vrstah. To je razkrilo očiten primanjkljaj stranke, je poudarila. Minuli petek so po poročanju časopisa Der Spiegel prišli na dan domnevni primeri spolnega nadlegovanja in nasilja v stranki v nemški zvezni deželi Hessen, poroča nemška tiskovna agencija DPA.

V objavljeni izjavi je Hennig-Wellsow omenila tudi slab izid stranke na parlamentarnih volitvah lani septembra. Levica je takrat osvojila pet odstotkov glasov in se za las uvrstila v bundestag.

Hennig-Wellsow je stranko vodila skupaj z Janine Wissler od februarja lani. Preden je bila lani izvoljena v bundestag, je bila 17 let poslanka v parlamentu zvezne dežele Turingije, od leta 2014 pa tudi vodja poslanske skupine, še navaja DPA.