Proti so glasovali vsi demokrati, z njimi pa še nekdanji vodja senatnih republikancev Mitch McConnell iz Kentuckyja.
Poleg ministra za zdravje Roberta Kennedyja mlajšega, prav tako nekdanjega demokrata, se je Gabbard pred glasovanjem spoprijemala z največjim nasprotovanjem demokratov, ki pa so v manjšini in potrjevanj ministrskih kandidatov predsednika Donalda Trumpa ne morejo ustaviti brez republikanskih prestopov, poročajo ameriški mediji.
Nekdanji strankarski kolegi so ji nasprotovali zaradi izjav proti nadaljevanju podpore Ukrajini, izjav v podporo nekdanjemu režimu v Siriji in Edwardu Snowdnu, ki je poskrbel za objavo tajnih podatkov Agencije za nacionalno varnost (NSA) in se zatekel v Rusijo.
Demokrati so računali na podporo senatork Lise Murkowski z Aljaske, Susan Collins iz Maina in Todda Younga iz Indiane, ki so bili med zaslišanji kritični do Gabbard, vendar se ni izšlo.
Ključno za podporo republikancev naj bi bilo to, da je Gabbard izrazila podporo zakonu o nadzoru, ki je bil sprejet po terorističnih napadih na ZDA 11. septembra 2001. Ta zakon je prej kritizirala, poroča CNN.
Vodja senatne večine John Thune iz Južne Dakote je Gabbard pohvalil zaradi njene pretekle vojaške kariere in obljube, da bo racionalizirala urad direktorice za obveščevalne dejavnosti, ki usklajuje delo vseh 18 obveščevalnih agencij ZDA. Gabbard je do zdaj 14. Trumpova kandidatka za visok položaj v vladi, ki je prestala senatno potrditev.
Gabbard se je leta 2020 potegovala za predsedniško nominacijo demokratske stranke in je zaradi pomanjkanja podpore med volivci hitro odstopila, pozneje pa je prestopila med republikance in začela podpirati Trumpa.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje