Pri posegu gre za zdravljenje koreninskega kanala enega od zob na spodnjem delu čeljusti.

Ker gre za zdravstveni poseg pri predsedniku ZDA, je dopisnike iz Bele hiše zanimalo, ali ga bodo opravili pod anestezijo. V tem primeru bi namreč morali predsedniška pooblastila začasno prenesti na podpredsednico ZDA Kamalo Harris. Tiskovna predstavnica Bele hiše Karine Jeanne-Pierre je zagotovila, da predsednika za poseg ne bodo uspavali in prenos pooblastil ne bo potreben.

Kot je sicer pojasnil Bidnov zdravnik Kevin O'Connor, ima predsednik še naprej težave z zobom, ki so mu ga deloma zdravili že v nedeljo.

Srečanje s Stoltenbergom, ki je napovedal, da bo septembra odšel s položaja, ki ga zaseda od leta 2014, bo tako v torek. Kandidatov za naslednika je več, Biden pa je pred dnevi dejal, da bo to stvar dogovora med 31 članicami Nata na vrhu zavezništva julija v Litvi.

Prejšnji teden je britanski premier Rishi Sunak pri Bidnu lobiral za svojega obrambnega ministra Bena Wallacea. Biden je dejal, da je zelo usposobljen kandidat, vendar se ni opredelil. Ameriški predsednik se je sešel tudi z dansko premierko Mette Frederiksen, ki prav tako velja za kandidatko.

Mnenje ZDA je najpomembnejše pri izbiri generalnega sekretarja – položaju, ki pripada Evropejcem, medtem ko Američani imenujejo vojaške poveljnike zavezništva. ZDA prispevajo največ denarja, vojakov in oborožitve za zvezo Nato.

Biden in Stoltenberg bosta predvidoma razpravljala tudi o ruski invaziji v Ukrajini in o prizadevanjih, da bi Turčijo prepričali, naj umakne blokado pridružitve Švedske.