Civilna zaščita je prebivalcem naročila, naj ne odpirajo oken in ne prižigajo klimatskih naprav. Številni namreč poročajo o težavah z dihanjem.
"Po prvih ocenah bo dekontaminacija kraja trajala vsaj mesec dni," je za državno televizijo ERT povedal župan občine Pangaio Filipos Anastasiadis, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Strokovnjaki za odstranjevanje eksplozivov so danes že tretji dan odstranjevali raztresene mine. Širše območje nesreče, veliko približno sto hektarjev, je ograjeno, varuje pa ga tudi policija. Tamkajšnjim prebivalcem je za zdaj še vedno prepovedan dostop, dokler oblasti ne odstranijo vseh razbitin in neeksplodiranih min.
Blizu mesta Kavala v severovzhodni Grčiji je v soboto zvečer strmoglavilo ukrajinsko tovorno letalo antonov An-12, ki bi moralo v Bangladeš dostaviti 11,5 tone min srbske izdelave.
Letalo je vzletelo iz Niša v Srbiji in je bilo na poti v jordansko prestolnico Aman, kjer je bil načrtovan prvi postanek, a je pilot med poletom opazil težave z motorjem in zahteval zasilni pristanek v Kavali. Toda letalo ni prispelo do letališča, temveč je strmoglavilo približno 40 kilometrov pred njim, pri čemer je umrlo vseh osem članov posadke.
Letalo je upravljal ukrajinski tovorni prevoznik Meridian, zunanje ministrstvo v Kijevu pa je potrdilo, da so bili vsi člani posadke ukrajinski državljani.
Grške oblasti so v ponedeljek vložile uradni protest zoper Srbijo in Ukrajino, ker niso bile pravočasno obveščene o nevarni naravi tovora, preden je letalo vzletelo. Srbski predsednik Aleksandar Vučić pa je dejal, da so bili "do potankosti" upoštevani vsi postopki.
Ob strmoglavljenju je letalo za las zgrešilo več hiš in uničilo del električne napeljave. Nato je izbruhnil še ogenj, iz razbitine pa se je začel valiti strupen dim.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje