Britansko notranje ministrstvo je sporočilo, da v nemirih in v električnem mrku v centru ni bil poškodovan nihče.

V izjavi so na ministrstvu navedli, da je v centru Harmondsworth prišlo do izpada električne energije in da trenutno potekajo dela za rešitev te težave. Dodali so, da so bili o dogajanju v centru obveščeni ustrezni organi, ki so že na kraju dogodka.

Po poročanju britanskega BBC-ja naj bi skupina priprtih prebežnikov zapustila svoje sobe in odšla na dvorišče centra, a naj bi se zdaj vsi udeleženci izgredov že vrnili v svoje prostore.

V centru Harmondsworth blizu letališča Heathrow je sicer nastanjenih več sto moških, med katerimi so odrasli prosilci za azil, tuji prestopniki, ki čakajo na deportacijo, in moški, ki so v Združenem kraljestvu nezakonito.

Britanska vlada se je ta teden soočala s kritikami, potem ko so mediji poročali, da je v sprejemnem centru Manston v bližini Dovra, ki naj bi bil namenjen za bivanje 1600 ljudi, nastanjenih približno 4000 ljudi. Zaradi nevzdržnih razmer v centru aktivisti vladi Velike Britanije grozijo s tožbo.

Od začetka leta se je sicer na nevarno pot čez Rokavski preliv podalo že 38.000 ljudi.

Britanska notranja ministrica Suella Braverman je prišleke, med katerimi je največ Albancev, opisala kot invazijo, zaradi česar je bila deležna kritik.

Kritizirali so jo tudi, ker naj bi zavrnila iskanje nastanitve za prosilce za azil, med katerimi so številni že več tednov nastanjeni v začasnih centrih, to pa je, kot poroča BBC, po britanski zakonodaji nezakonito.