Resolucija ni zavezujoča, ampak izpostavlja, kako zelo osamljene so ZDA pri svojih gospodarskih, finančnih in drugih sankcijah proti Kubi, ki so bile uradno uvedene že leta 1962. Resolucija potrjuje načela suverene enakopravnosti, načelo nevpletanja v notranje zadeve držav in načela svobodne mednarodne trgovine ter plovbe.

Kubanski zunanji minister Bruno Rodriguez Parrilla je med razpravo v Generalni skupščini vprašal svet, kako dolgo se bo ta zločinski embargo nadaljeval. Svet mu je sicer dal jasen odgovor, vendar pa resolucije Generalne skupščine niso zavezujoče in ZDA lahko vztrajajo pri sankcijah.

Parrilla je spomnil tudi na zadnje izpade elektrike po državi, ko so od 18. do 23. oktobra skoraj vsi Kubanci ostali brez elektrike, kar je pripisal ameriškemu embargu, ki onemogoča razvoj države.

"Vlada predsednika Joeja Bidna trdi, da želi s svojo politiko pomagati Kubancem. Kdo lahko še to verjame? Imperializem pošilja sporočilo, da bo vsaka država, ki brani svojo suverenost, plačala ceno," je dejal minister in dodal, da je škoda zaradi embarga ocenjena na 1500 milijard dolarjev.

Predstavnik ZDA je kot razlog za nadaljevanje embarga navedel okrog 1000 političnih zapornikov na Kubi, zanikanje državljanskih in človekovih pravic ter zatrdil, da hrana, zdravila in druge osnovne potrebščine niso del embarga.

Vendar pa so drugi govorniki poudarjali krivičnost embarga, ki ne proizvaja želenih učinkov. Predstavnik Madžarske je poudaril, da bo EU še naprej sodelovala s Kubo na različnih projektih, odprava embarga in gospodarski razvoj države, pa bi hitreje uresničila cilje o katerih govorijo ZDA.

Argentinski predsednik Javier Milei je bil medtem zelo nezadovoljen z glasovanjem zunanje ministrice Diane Mondino, ki je prav tako obsodila sankcije ZDA proti Kubi. Milei jo je zaradi tega danes odstavil s položaja in ob tem dejal, da Argentina "odločno nasprotuje diktatorskemu režimu na Kubi".