Uradno ga sicer še niso identificirali, a domnevajo, da gre za moškega, starega od 30 do 40 let, ki je v državo prispel novembra 2020, ko se mu je prav tako uspelo prebiti čez močno zastraženo mejo, le da v nasprotni smeri kot v soboto. V Južni Koreji naj bi preteklo leto delal kot čistilec in naj ne bi šlo za vohuna.
Južnokorejski vojaki so v soboto na varnostnih posnetkih z nekajurno zamudo ugotovili, da je nekdo prebil žičnato ograjo in prečkal okoli štiri kilometre široko demilitarizirano območje, ki loči obe državi. Sprožili so obsežno iskalno akcijo, a osebe niso našli. O tem so obvestili tudi Severno Korejo.
Zaradi represije in revščine je Severno Korejo od korejske vojne zapustilo že več deset tisoč ljudi, pobegi v drugo smer pa so zelo redki. Načeloma sicer Severni Korejci zbežijo najprej na Kitajsko in nato naprej, saj si močno zastraženo območje med Korejama upa prečkati le malokdo.
Leta 2020 se je neki moški tri leta po tem, ko je pribežal v Južno Korejo, odločil za vrnitev v domovino po tej poti, nato je Pjongjang odredil zaprtje obmejnega mesta Kaesong, saj se je bal, da je moški okužen z novim koronavirusom, poroča AFP.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje