V Moskvi so medtem zanikali trditve, da naj bi se Putin in Trump večkrat pogovarjala po telefonu po letu 2021, ko je Trump zapustil Belo hišo, navaja bruseljski spletni portal Politico.

Da so si ZDA in Rusija med pandemijo izmenjale medicinsko opremo, je bilo že znano. Toda ameriški novinar Bob Woodward v svoji novi knjigi z naslovom Vojna trdi, da je Trump leta 2020, ko je bil še predsednik, Putinu skrivaj poslal teste za covid 19, ki jih je takrat povsod primanjkovalo. Trump je trditve Woodwarda zanikal.

Woodward v knjigi, ki naj bi izšla prihodnji teden, navaja tudi, da naj bi se Putin in Trump večkrat pogovarjala po telefonu po letu 2021, ko je Trump zapustil Belo hišo. "Ne, to ni res," pa je danes na vprašanje o pogovorih med Trumpom in Putinom odgovoril tiskovni predstavnik Kremlja Dmitrij Peskov.

Tudi tiskovni predstavnik Trumpove predsedniške kampanje Jason Miller je zanikal trditve in poudaril, da ni nikoli slišal za takšne klice. Tiskovni predstavnik kampanje Steven Cheung pa je dodal, da nobena od zgodb v knjigi ni resnična.

Nad informacijo, da naj bi Trump ob izbruhu pandemije Putinu poslal teste za covid 19, je v torek ogorčenje izrazila demokratska predsedniška kandidatka Kamala Harris.

"Če je vse, kar sem slišala o Woodwardovi knjigi res, potem je Donald Trump skrivaj poslal teste za covid Putinu za njegovo osebno uporabo. Vse, ki me poslušate, sprašujem, ali se spomnite tistih dni? Se spomnite, koliko ljudi je želelo teste, ki jih ni bilo? Kako so ljudje umirali vsak dan. In ta moški je dal teste Putinu, za katerega misli, da sta prijatelja. Kaj pa Američani?" je vprašala Harris v večerni komični oddaji Stephena Colberta.

Opozorila je, da Trump odkrito občuduje diktatorje in je tudi sam dejal, da bi bil rad diktator. "Ti ga potem vlečejo za nos, ker vedo, da je dojemljiv za laskanje," je dejala Harris o Putinu, voditelju Severne Koreje Kim Džong Unu in madžarskem premierju Viktorju Orbanu.