Že prej je policiji priznal, da je želel pobijati Latinskoameričane, ki v obmejnem mestu predstavljajo večino prebivalcev.
Crusius je najprej leta 2020 zavrnil priznanje krivde in se izrekel za nedolžnega, zdaj pa se je z 90 dosmrtnimi zapornimi kaznimi otresel nevarnosti zvezne obsodbe na smrt.
Pravosodno ministrstvo ZDA je tako zveznemu proračunu prihranilo stroške dolgega procesa, ki bi se moral začeti šele januarja 2024, potem pa bi najverjetneje sledila dolga leta obravnavanja pritožb na verjetno izrečeno smrtno kazen.
Zvezno sodišče bo Crusiusu kazen izreklo junija, zadeva pa je z zveznega vidika zaključena. Crusiusa zdaj čaka še postopek na državnem sodišču v Teksasu, ki med vsemi ameriškimi zveznimi državami najpogosteje izvaja smrtno kazen.
Teksaški tožilci zagotavljajo, da bodo po obsodbi, o kateri ne dvomijo, zahtevali smrtno kazen. Crusius se je na državnem sodišču izrekel za nedolžnega, datum sojenja pa še ni določen.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje