Med žrtvami pri Lezbosu so bili osemletni deček in tri deklice, stare 11 mesecev, osem in 14 let. Preživele so prepeljali v Mitilene, glavno mesto na Lezbosu, ki leži ob eni najprometnejših prehodnih poti za prebežnike, ki prihajajo iz Turčije. Podatkov o njihovem zdravstvenem stanju ali narodnostih niso posredovali.
Še pred tem se je še en čoln ponoči prevrnil pri otoku Samos blizu meje s Turčijo. Obalna straža je rešila 37 ljudi, ena ženska je umrla, sta sporočila obalna straža in tiskovni predstavnik vlade Pavlos Marinakis.
V Grčijo je prek morske in kopenske meje s Turčijo v zadnjih letih vstopilo na tisoče prebežnikov, večinoma iz Sirije, Afganistana in Pakistana.
Sredi junija se je v Jonskem morju pri grškem polotoku Peloponez potopila prenatrpana ribiška ladja, na kateri je bilo najmanj 700 ljudi, ki so proti Evropi odpluli iz Libije. Približno 100 so jih rešili, po grških podatkih pa naj bi jih okoli 600 utonilo.
Grčija je lani zaostrila migracijsko politiko in s pomočjo evropske agencije za nadzor meja Frontex okrepila patrulje na mejah s Turčijo. Zaradi tega je bila konservativna vlada v Atenah deležna tudi kritik, saj naj bi tihotapci prebežnikov posledično izbirali nevarnejše in daljše poti, da bi dosegli Italijo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje