Zakon sicer predvideva deset let zaporne kazni in 100.000 dolarjev denarne kazni za osebo, ki bi opravila poseg. Za nosečnice kazen ni predvidena.

Zakon bo začel veljati 90 dni po podpisu, vmes pa ga bodo oblegale tožbe zagovornikov pravice do splava. Sodišča bodo na določeni stopnji zakon blokirala, zadnjo besedo pa bo imelo vrhovno sodišče ZDA, kjer imajo nasprotniki pravice do splava večino.

Zagovorniki zakona v Oklahomi upajo, da bo sodišče morda zaradi njih razveljavilo 50 let staro odločitev v primeru Roe proti Wade, ki je Američankam po vsem ozemlju države dala pravico do splava. Gre za še enega v vrsti republikanskih zakonov proti splavu v zveznih državah sprejetega v zadnjih letih in mesecih.

"V Oklahomi želimo prepovedati splav. Obljubil sem, da bom podpisal vsak zakon proti splavu, ki pride na mojo mizo, in to zdaj delam," je ob podpisu zakona obkrožen z duhovniki in drugimi nasprotniki splava izjavil guverner.

Zagovorniki pravice do splava trdijo, da je zakon povsem očitno neustaven in bo padel na sodiščih, tako kot pred kratkim sprejeta podobna zakona Arkansasa in Alabame.